«Збережи енергію – урятуй планету!»

2020-11-13

Щороку 11 листопада відзначається День енергозбереження, започаткований мережею SPAKE в 2008 році. У межах Тижня енергозбереження учні НВК долучилися до інформаційної акції, присвяченої темі раціонального використання природних ресурсів.

10 листопада в 10-А класі було проведено захід «Збереження електроенергії у Вашому домі», у ході якого старшокласники презентували свої міні-проєкти, де розглядалася проблема збереження електричної енергії в побуті, містилися рекомендації щодо способів її збереження та економії коштів. Творчі роботи учнів, виконані як за допомогою сучасних програмних засобів, так і традиційними методами, були спрямовані на те, щоб оцінити ефективність застосування енергозберігаючих заходів і привернути увагу до проблеми електрозбереження в цілому.

Бібліотекар НВК Федорченко Е.В. підготувала виставку-презентацію «Збережи енергію-врятуй планету» та провела енергетичний лікнеп «Чиста енергія – чисте майбутнє», протягом якого учні познайомилися з методами ощадливого й ефективного використання енергії, на прикладі досліду дізналися про роль енергозаощадження в зменшенні шкідливого впливу людської діяльності на довкілля.

З метою формування в учнів свідомого ставлення до необхідності раціонального використання енергетичних ресурсів у 9-Б класі було проведено інформаційну хвилинку енергозбереження та енергоефективності «Бережи енергію, збережи Україну». Учні створили буклет із рекомендаціями раціонального споживання світла та тепла, обговорили в групах шляхи їх упровадження у своїх родинах та класі.

Учні початкової ланки на тематичних заходах дізналися про значення електричного струму в житті людини, історію його винаходу, сферу застосування, познайомилися з енергозберігаючими технологіями. Протягом уроків діти здійснили подорож разом з Люмінесцентною та Світлодіодною лампами до будиночку дівчинки Бережинки, переглянули мультфільм про користь енергозберігаючих ламп, торкнулися ідеї сонячних батарей, які є великим кроком у майбутнє. Діти дійшли висновку, що сонячні батареї - дуже вигідне та довговічне джерело електроенергії, тому що сонячна енергія відновлюється, є дешевою та не забруднює природу.

Підсумком заходів стали конкурс учнівських малюнків «Енергозбереження очима дітей» та виготовлення пам’ятки «Вимкни зайве світло».