• Національно-патріотичне виховання

Дзвени струмочком, рідна мово!

Мова – духовний скарб нації. Це засіб людського спілкування, що живе в наших серцях.

У межах атестації 24 лютого 2020 року в 4 – Б класі (учитель Протас І.І.) було проведено виховний захід «Дзвени струмочком, рідна мово!», метою якого було донести до учнів інформацію про заснування Міжнародного дня рідної мови, прищеплювати й розвивати почуття патріотизму, національної гордості за мову. Протягом уроку діти декламували вірші, співали українські пісні, танцювали, виконували різноманітні завдання. Захід наповнив серця всіх учасників і гостей приємними враженнями.

/Files/images/nats-pat2019-2020/lyutiy/12.jpeg/Files/images/nats-pat2019-2020/lyutiy/11.jpeg/Files/images/nats-pat2019-2020/lyutiy/10.jpeg/Files/images/nats-pat2019-2020/lyutiy/09.jpeg

День рідної мови в НВК

21 лютого всі народи Землі відзначають Міжнародний день рідної мови, проголошений Генеральною конференцією ЮНЕСКО в листопаді 1999 року. За недовгий час свого існування воно вже стало традиційним, адже це один із тих днів, коли кожен має змогу відчути себе частиною великого народу.

До відзначення Міжнародного дня рідної мови долучилася вся шкільна родина Мирноградського НВК.

У цей день старшокласники підготували й провели усний журнал «Наша мова калинова», познайомивши слухачів з історією свята, пригадали поетичні рядки сучасних авторів і класиків літератури. Гімназисти 8-х класів стали учасниками філологічного гравікону «Вивчайте, любіть свою мову, як світлу Вітчизну любіть!», у якому мали змогу продемонструвати свої знання з української мови, творчо попрацювати в командах. Не обійшлося й без цікавих мовних турнірів і вікторин («Барви української мови», «Буду я навчатись мови золотої», «Слова подорожують світами»), у яких із задоволенням узяли участь учні 5-7 класів. Діти із завзяттям відповідали на питання та виконували завдання. А в кінці заходів за підрахованими балами обрали найкращого знавця рідної мови. У бібліотеці закладу було створено книжкову виставку: «Мужай, прекрасна наша мово!» Кожна така виставка допомагає юним читачам ближче познайомитися з творами українських письменників, зануритися у світ художньої літератури. Учні старших класів стали учасниками мовознавчої гри «Фразеологічний калейдоскоп», в якій продемонстрували вміння добирати до поданих фразеологізмів відповідні фразеологізми-синоніми та антоніми. Усі ці заходи сприяють вихованню в дітей почуття любові до рідної мови, допомагають розкривати для себе її велич і могутню силу.

Міжнародний день рідної мови – це свято, яке сприяє духовному збагаченню, поєднанню культур та зміцненню принципів толерантності в нашій гімназійній родині.

/Files/images/nats-pat_2019-2020/lyutiy/28.jpg/Files/images/nats-pat_2019-2020/lyutiy/26.jpg /Files/images/nats-pat_2019-2020/lyutiy/31.jpg/Files/images/nats-pat_2019-2020/lyutiy/30.jpg

/Files/images/nats-pat_2019-2020/lyutiy/29.jpg/Files/images/nats-pat_2019-2020/lyutiy/27.jpg

Герої не вмирають…

18-20 лютого 2014 року… Ці трагічні дні і ночі змінили історію нашої держави й нині продовжують змінювати українське суспільство. Захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права та свободи людини під час Революції Гідності, Герої Небесної Сотні поклали свої життя на вівтар свободи та європейського майбутнього України. У війні за незалежність держави народилася нова незалежна нація, яка має творити свою культуру та історію.

З метою увічнення пам'яті Героїв Небесної сотні, ушанування подвигу учасників Революції гідності, виховання в учнів почуття патріотизму й гордості за свою державу в 9-В класі Мирноградського НВК було проведено урок-реквієм «У нашій пам’яті вони назавжди залишились». Гімназисти підготували літературно-документальний монтаж, який супроводжував відеогалерею героїв Небесної Сотні, інсценізували поетичний твір «Мамо, не плач», переглянули відео «На варті неба», «Небесна Сотня поіменно», а наприкінці заходу вшанували пам'ять загиблих на Майдані та воїнів АТО хвилиною мовчання. Під звуки неймовірно тужливої української пісні «Пливе кача» передавали з рук до рук лампадку як свідчення незгасимого вогню пам’яті про Небесну сотню та гордості за подвиг синів і дочок українського народу.

Протягом тижня члени учнівського самоврядування організували й провели поетичний флешмоб «Я – Україна», а в бібліотеці НВК було створено тематичну інсталяцію «Герої не вмирають!», де були представлені документальні та фотоматеріали тих трагічних подій.

Герої не вмирають! Вони навіки залишаться в серцях своїх нащадків.