• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Національно-патріотичне виховання

«Запали свічку – вшануй пам’ять!»

З нагоди Дня пам’яті героїв Крут – однієї з трагічних і водночас легендарних сторінок в історії українських визвольних змагань 1917-1921 рр. – учні 7-Б класу ОЗЗСО взяли участь в акції «Запали свічку – вшануй пам’ять!».

Школярі запалили свої вогники на честь тих, хто в ті буремні часи віддав свої молоді життя за волю й незалежність України. Вічна слава полеглим!

/Files/images/novini_2022-2023/schen/20.png

Герої Крут

29 січня в Україні відзначається річниця бою під Крутами, який для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність. З нагоди цієї пам’ятної дати у 8-Б класі ОЗЗСО було проведено виховну бесіду в дистанційному форматі «Герої Крут – символ героїзму українського народу». Учні переглянули відеоматеріали, з яких дізналися про ті страшні, криваві й болючі для українців події, а потім виконали завдання вікторини «Пам’ятаємо Героїв Крут». Наприкінці заходу школярі вшанували пам’ять полеглих студентів хвилиною мовчання.

Проведення таких заходів сприяє формуванню в учнів почуття патріотизму, вихованню національної гідності, гордості за свою Батьківщину та поваги до історії українського народу. Нехай пам’ять про наших героїв, що загинули під Крутами, буде вічною.

/Files/images/novini_2022-2023/schen/19.jpg/Files/images/novini_2022-2023/schen/18.jpg/Files/images/novini_2022-2023/schen/17.jpg

Україна єдина!

З нагоди Дня Соборності України учні 5 - В класу ОЗЗСО створили карти єдності, які доносять світові головний меседж - Україна єдина. Не важливо, звідки ти: з Харкова, Львова, Мирнограда - ми всі українці , у нас одна спільна держава!

/Files/images/nats_patr22-23/schen/16.jpg/Files/images/nats_patr22-23/schen/14.jpg/Files/images/nats_patr22-23/schen/15.jpg/Files/images/nats_patr22-23/schen/13.jpg

«Україна соборна. Разом ми – сила!»

З нагоди Дня Соборності України учні 2-А класу ОЗЗСО стали учасниками дистанційного виховного заходу «Україна соборна. Разом ми – сила!», який мав на меті поглибити знання вихованців про історію виникнення свята, виховувати в них патріотичні почуття та повагу до державної атрибутики.

Після перегляду мультимедійної презентації «Захід та Схід разом!» діти творчо підійшли до виготовлення патріотичних поробок, аплікацій, виконували інтерактивні вправи, складали пазли «Вивчаємо карту України» та «Символи України». Закінчився захід виконанням пісні Тіни Кароль «Україна- це ти!», яку діти співали разом із улюбленою зіркою.

«В єднанні-наша сила»

День Соборності України, який відзначається 22 січня, – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності земель, духу, національної ідеї.

З метою виховання належного відзначення важливої події у багатовіковій історії українського державотворення, виховання патріотизму та духовності як важливих життєвих цінностей, 19 січня 2023 року в 3-А класі ОЗЗСО було проведено виховну годину «В єднанні-наша сила». Протягом заходу учні переглянули інформаційне відео «Україна-соборна держава», декламували вірші, виконували інтерактивні вправи в сервісі LearningApps.org: «Вивчаємо карту України», «Познач регіони України», «Карта України», «Символи України». Під час колективної роботи на дошці Jamboard, користуючись її інструментами, розфарбували області України в різні кольори.

Закінчився захід виконанням мотивуючої пісні молодого українського виконавця Артема Пивоварова.

Нехай це свято додає всім українцям сил у розбудові нашої держави, щоб у ній завжди панували громадянський мир і людська взаємоповага, висока духовність і культура. Бажаємо миру, щастя, добра та довгих літ процвітання нашій рідній Україні!

/Files/images/nats_patr22-23/schen/10.png/Files/images/nats_patr22-23/schen/09.png/Files/images/nats_patr22-23/schen/11.png/Files/images/nats_patr22-23/schen/12.png

Лунає пісня солов’їна
І вітер віє степовий.
Моя соборна Україна
Знов зустрічає день новий.

Послухай, брате-українцю,
Хоч історично склалось так,
Що територія різниться,
Одна земля у нас, однак.

Ми з вами — це одне єдине,
Ми — це родина: ти і я.
Дві сторони у України,
Та Україна в нас одна.

19 січня 2023 року в 4-А класі ОЗЗСО на мультимедійному ресурсі padlet проведено виховний захід, присвячений Дню Соборності України. Діти із зацікавленістю переглянули відео «Історія та сучасність», грали в ігри «Так чи Ні», «Наша Соборна Україна», склали асоціативний кущ до сполучення слів «Соборність України», розгадали кросворд «Рідна Україна» та пограли в інтерактивну гру «Карта мандрівника України». Наприкінці заходу школярі виготовили «долоньки єднання», на яких написали свої мрії й створили з них патріотичні композиції.

/Files/images/nats_patr22-23/schen/05.jpg/Files/images/nats_patr22-23/schen/06.png/Files/images/nats_patr22-23/schen/07.png/Files/images/nats_patr22-23/schen/08.png

«Ми – патріоти своєї країни»

З нагоди Дня Соборності України, який відзначається 22 січня, учні 9 – А класу ОЗЗСО узяли участь в інтерактивному занятті «Ми – патріоти своєї країни». У ході заходу підлітки переглянули короткий інформаційний ролик «В єдності – сила !», спільно дали відповіді на запитання вікторини «Єднання заради Незалежності» та отримали завдання квесту: за бажанням намалювати народні символи України, або зробити фото у вишиванці чи віночку, або створити виріб національно – патріотичної тематики тощо. У подальшому із цих світлин буде створено колаж «9- А клас – патріоти своєї країни».

З нагоди свята дев’ятикласники передають свої побажання всім українцям: великої сили й могутності, міцної дружби та братньої допомоги, взаємоповаги й розуміння, вірних цілей і високих прагнень, одного чистого, мирного неба на всіх. З Днем Соборності України!

/Files/images/nats_patr22-23/schen/01.png/Files/images/nats_patr22-23/schen/04.png/Files/images/nats_patr22-23/schen/03.png/Files/images/nats_patr22-23/schen/02.png

Доблесним солдатам і офіцерам наші щирі вітання

6 грудня ми відзначаємо День Збройних Сил України - професійне свято всіх українських військовослужбовців. Але українська армія не бере свій початок з 1991року, її історія налічує безліч століть.

Учні 7-А класу ОЗЗСО під час перегляду відеожурналу «Історія української армії» упевнилися, що вся історія державності України тісно пов'язана з утворенням і розвитком тих чи інших військових формацій, які забезпечували державний лад, захист та безпеку громадян як від зовнішніх агресорів, так і від внутрішніх дестабілізуючих факторів. Школярі відстежили історію появи війська на території сучасної України від давніх часів до сьогодення, дізналися про всі роди військ, які представлені Повітряними та Військово-морськими силами України, а також Сухопутними військами.

Доблесть і честь солдатів, офіцерів – у цьому справжня сила будь-якої армії. А українські військовослужбовці зберегли все це та примножили.

Український воїн - надійний захисник, відданий патріот і людина, для якої честь, свобода та незалежність далеко не порожній звук.

У цей день ми приєднуємося до привітань на адресу наших славних військовослужбовців, ветеранів, генералів та адміралів, солдатів і новобранців. Бажаємо їм міцного фізичного здоров'я, успіхів у нелегкій, але почесній справі – захисті рідної землі від загарбників, надійних тилів і всіх благ!

/Files/images/nats_patr22-23/gruden/06.jpg/Files/images/nats_patr22-23/gruden/05.jpg

Зі святом, мужні захисники!

День Збройних сил України - одне з найважливіших свят цього року, адже ЗСУ зараз є нашою опорою. Вітаємо всіх доблесних і хоробрих чоловіків і жінок, які потужною стіною захищають свою рідну Україну від окупанта! Неможливо висловити словами нашу безмежну вдячність. Нехай Господь береже кожного українського воїна. Україна пишається своїм військом. Слава Збройним силам України! Слава Україні!

/Files/images/nats_patr22-23/gruden/07.jpeg

«Дякуємо за відвагу!»

6 грудня, у день ухвалення 1991року Закону України «Про Збройні сили України», щорічно відзначається День Збройних сил України,

Напередодні Дня Збройних сил України в 1-Б класі ОЗЗСО в дистанційному форматі пройшов виховний захід, присвячений мужнім воїнам-захисникам. Із короткого відео діти дізналися про історію започаткування ЗСУ, а потім продемонстрували гарні знання, відповідаючи на запитання тематичної вікторини. Протягом заходу першокласники виготовили сувеніри-обереги для наших відважних солдатів, на яких написали слова привітання та побажання: «Захисникам України, що мужньо боронять нас від ворога, всім тим, що життя не шкодують віддати, низький вам уклін і велика подяка!», «Бажаємо сил і незламної віри!», «Повертайтеся живими з перемогою!» «Дякуємо за відвагу!». Деякі листівки вже знайшли своїх адресатів.

/Files/images/nats_patr22-23/gruden/04.jpg/Files/images/nats_patr22-23/gruden/02.jpg/Files/images/nats_patr22-23/gruden/01.jpg

«Зростаймо мужніми!»

6 грудня в Україні відзначають День Збройних сил. У цей день ми вшановуємо всіх військових, які в лавах Збройних сил України служать справі зміцнення обороноздатності та підвищення безпеки нашої держави, а в памʼяті сьогоднішніх і майбутніх нащадків назавжди залишаться подвиги багатьох поколінь воїнів-захисників, їх безмежна відданість і любов до рідної землі, мужність та героїзм.

02 грудня 2022 року в 5-А класі Мирноградського ОЗЗСО було проведено дистанційну виховну годину «Зростаймо мужніми!», присвячену Дню Збройних сил України. У ході заходу учні, переглянувши тематичні відеоматеріали, пройнялися почуттям гордості за ЗСУ. П’ятикласники виконали інтерактивні вправи, пройшли патріотичний квест "Юні захисники Вітчизни" й таким чином визначили, як добре вони орієнтуються в історичних подіях нашої держави, у її військових символах. Для підтримки мужності та бойового духу героїчних воїнів-захисників ЗСУ учням було запропоновано написати для них вітальні листівки. Діти отримали нагоду стати учасниками творчої студії «Зростаймо мужніми», перетворюючи одну із запропонованих розмальовку в справжню подію. Наприкінці заходу учні 5-А класу висловили загальну думку: «Ми – українці. Ми пишаємося нашими воїнами, які захищають рідну землю, життя, гідність і свободу. Віримо в їхню перемогу!».

/Files/images/novini_2022-2023/listopad/День збройних сил України 5-А клас.jpg

Вшановуємо пам’ять…

Сьогодні ми вшановуємо пам' ять заморених Голодом у 1921-1922, 1932-1933, 1946-1947 роках. Ці три Голодомори винищили практично всіх селян та відібрали в них усе. Пам'ять про ті трагічні події описана чорними літерами в українській історії...
У листопадові дні 2022 року класний керівник 11- Б класу Мирноградського ОЗЗСО зустрілася з ученицями закладу у Львові. Мирноградчанки запалили лампадки біля пам'ятника жертвам Голодомору - геноциду та депортації українців XX ст., спорудженого біля храму Покрови Пресвятої Богородиці.
Сьогодні кожен візьме до рук лампадку, зігріє у своїх руках, запалить свічку, щоб засвідчити, що ми пам'ятаємо...
Пам'ятаємо! Єднаємося! Перемагаємо!

/Files/images/nats_patr22-23/listopad/16.jpeg/Files/images/nats_patr22-23/listopad/15.jpeg/Files/images/nats_patr22-23/listopad/17.jpeg/Files/images/nats_patr22-23/listopad/14.jpeg

«Запали свічку пам’яті»

26 листопада 2022 року - 90-ті роковини Голодомору – акту геноциду українського народу в 1932-1933 роках, внаслідок якого, за різними оцінками, загинули приблизно 4,5 мільйони українців. У День пам’яті жертв Голодомору всі свідомі українці взяли участь в акції “Запали свічку пам’яті» та долучилися до Загальнонаціональної хвилини мовчання.

Учні Мирноградського ОЗЗСО, перебуваючи нині в різних країнах світу, у цей день долучилися до акції - засвітили вогники у вікнах своїх осель як символ пам’яті про відібрані сталінським геноцидом життя.

Пам’ятаємо. Єднаємося. Переможемо.

/Files/images/nats_patr22-23/listopad/12.jpg/Files/images/nats_patr22-23/listopad/11.jpg/Files/images/nats_patr22-23/listopad/13.jpeg/Files/images/nats_patr22-23/listopad/10.jpg

День пам’яті жертв голодоморів

Голодомор 1932-1933 років – страшна трагедія в історії нашої держави, яка забрала життя мільйонів людей. Щоб знову не трапилися такі події, ми повинні знати й пам’ятати про них.
25 листопада 2022 року в 3-Б класі ОЗЗСО було проведено виховну годину до Дня пам’яті жертв голодомору. Протягом заходу школярі переглянули фото- та відеоматеріали, які дали змогу унаочнити жорсткі факти із життя українського народу, дізнатися про причини та наслідки цієї жахливої події, здійснили віртуальну екскурсію національним музеєм «Меморіал жертв Голодомору» та пройшли тест.
Наприкінці уроку діти запалили свічки пам’яті на честь тих людей, які померли від голоду в 1932-1933 рр., а Водоп’янова Віталіна розповіла невеликий вірш :

Ніде нехай такого більш не буде!

Хай день новий життя несе нове.

Вклонімось низько сонцю й хлібу, люди!

В достатку Україна хай живе!

/Files/images/nats_patr22-23/listopad/07.png/Files/images/nats_patr22-23/listopad/06.png/Files/images/nats_patr22-23/listopad/08.jpg/Files/images/nats_patr22-23/listopad/09.jpg

«Пам’ятаємо. Єднаємося. Переможемо»

Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. У 2022 році День пам’яті жертв голодоморів припадає на 26 листопада. Інформаційна кампанія на вшанування пам’яті жертв проходить під гаслом «Пам’ятаємо. Єднаємося. Переможемо».

До Дня пам’яті жертв Голодомору учні 7-Б класу ОЗЗСО долучилися до акції «Вшануй пам’ять – запали свічку». Переглянувши тематичне відео, школярі пригадали жахливі події з історії України, висловили власне ставлення до них. А наприкінці заходу діти вшанували пам’ять померлих під час Голодомору хвилиною мовчання, запаливши свічку пам’яті.

/Files/images/nats_patr22-23/listopad/04.png/Files/images/nats_patr22-23/listopad/05.png

День Гідності та Свободи

21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи. Саме цього дня розпочалися дві доленосні для країни події: Помаранчева революція 2004 року та Революція Гідності 2013 року, що стали історичними віхами вже новітньої незалежної України.

З нагоди цієї пам’ятної дати в 1-11 класах Мирноградського ОЗЗСО проведено виховну годину “Україна – країна нескорених!ˮ , під час якої педагогині обговорити з учнями цінності, які відстоювали учасники українських революцій та за які нині воюють захисники й захисниці в російсько-українській війні, а саме: незалежність та територіальну цілісність, волю, соборність, гідність України та українців. Свої думки та почуття школярі відобразили в тематичних плакатах на хмарній дошці PADLET.

https://padlet.com/migalmarina/tf67aui98748k7b1

https://padlet.com/popolya2704/2c7sr0e09ysjyk9w

https://padlet.com/plokiv77/mcex5ow4pmtiqxme

https://padlet.com/klimenkou05/350axh7ccbcob19m

https://padlet.com/yuliyamarakulina89/pu9zjzt4ujgnqjvf

Вітаємо зі святом усіх українців! Бажаємо мирного неба над українською землею, добробуту й родинної злагоди в домівках, віри в щасливе майбутнє Української держави.

/Files/images/nats_patr22-23/listopad/02.jpeg

Круглий стіл для вчителів історії

10 листопада 2022 року відбувся круглий стіл для вчителів історії міста «Громадянська відповідальність як запорука розвитку громадянського суспільства». На методичному заході вчителі ділилися досвідом щодо реалізації формування відповідального суспільства на уроках історії. Педагогиня ОЗЗСО Сердюк В.Г. презентувала колежанкам вправи, які допоможуть сприяти формуванню демократичної культури та відповідального громадянина на уроках історії.

/Files/images/metodichna_robota/navchalniy_2022-2023/33.jpeg/Files/images/metodichna_robota/navchalniy_2022-2023/34.jpeg

«НЕПОВТОРНА,ЄДИНА, МОЯ СОЛОВ’ЇНА»

9 листопада, у День української писемності та мови, учні 11-Б класу ОЗЗСО долучилися до наймасовішого майстер – класу «НЕПОВТОРНА,ЄДИНА, МОЯ СОЛОВ’ЇНА» з української мови в межах програми «Українською, будь ласка!». Загальна кількість учасників заходу - близько 4 тисяч!

До майстер-класу приєднався відомий український співак Олег Скрипка, який наголосив на важливості рідної мови в цей непростий час і запропонував активно використовувати українську в побуті та спілкуванні. Протягом заходу викладачка філологічних дисциплін та українознавства, телевізійна експертка з питань філології та педагогіки Юлія Андруцька вчила учасників заходу правильному слововживанню.

Нам дуже важливо навчитися всі складні питання обговорювати українською. Щоб розширити поле вживання мови, щоб подолати всі бар’єри . Бо українська - це красиво, стильно й концептуально, а ще це забезпечує зв ‘язок поколінь і безперервність культурного й історичного спадку народу України.

/Files/images/nats_patr22-23/listopad/03 (3).jpeg

Віртуальна виставка малюнків

З нагоди Дня захисників і захисниць України, яке щороку відзначається 14 жовтня, учні 2-11 класів Мирноградського ОЗЗСО створили віртуальну виставку мистецьких робіт «Слава незламним героям!». Найкращі дитячі малюнки взяли участь в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу «За нашу свободу».

Вітаємо українських захисників і захисниць зі святом і бажаємо їм віри, миру, стійкості та мужності. Дякуємо сміливим воїнам за їхню відвагу, безстрашність та патріотизм!

/Files/images/nats_patr22-23/jovten/jovten/09.jpeg/Files/images/nats_patr22-23/jovten/jovten/11.jpeg/Files/images/nats_patr22-23/jovten/jovten/10.jpeg/Files/images/nats_patr22-23/jovten/jovten/12.jpeg

Привітання зі святом

14 жовтня - День захисників і захисниць України. Це вагоме державне свято, яке покликане вшанувати всіх героїв та героїнь, які мужньо захищають нашу рідну Батьківщину. З нагоди свята учні 2-Б класу ОЗЗСО (класна керівниця Булатова Ю.Ю.) привітали наших воїнів із святом, створивши вітальні листівки.

/Files/images/nats_patr22-23/jovten/jovten/08.jpeg

Слова подяки захисникам і захисницям

14 жовтня українці святкують одразу три свята: Свято Покрови Божої Матері, День українського козацтва, День захисників та захисниць України. Назва цього свята говорить сама за себе. Захист своєї Вітчизни від зазіхань з боку тих, хто час від часу намагається загрожувати державним засадам будь-якої країни - свята справа. Вона вимагає від людей сміливості, честі та відваги, дуже часто величезної самопожертви і колосальної самовіддачі.

Учні 6-Б класу Мирноградського ОЗЗСО (класна керівниця Дробязко Ю.В.) привітали наших воїнів зі святом мужності, сили духу, відданості й любові до своєї Батьківщини, узявши участь в обласній патріотичній акції «Сила нескорених», яка проводиться за підтримки Донецької обласної військової адміністрації. Діти надіслали на електронну пошту kidslibdn@ukr.net фото листів із привітаннями, малюнки нашим хоробрим захисникам і захисницям.

У цей день ми вітаємо всіх захисників нашої Вітчизни! Бажаємо їм благополуччя й сил, здоров’я та щастя! Мирного вам неба та смачного хліба!

Героям країни,
Воїнам світла –
Захисникам України,
Що мужньо боронять нас
Від супостата.
Ні танком, ні градом
Вас не залякати.
Всім тим, хто життя
Не шкодують віддати –
Низький вам уклін,
І велика подяка!

/Files/images/nats_patr22-23/jovten/jovten/06.jpg/Files/images/nats_patr22-23/jovten/jovten/05.jpeg/Files/images/nats_patr22-23/jovten/jovten/07 (2).jpg

Урок звитяги

14 жовтня - День захисників і захисниць України. Саме вони стали символом хоробрості, патріотизму й боротьби народу за свободу та незалежність. Їхньою відданістю та сміливою боротьбою захоплюється кожен українець та цілий світ.

З метою вшанування мужності та героїзму захисників, незалежності та територіальної цілісності України в 6-В класі Мирноградського ОЗЗСО (класна керівниця Тимкович К.О.) було проведено Урок звитяги. Переглянувши тематичні відео, учні дізналися про історію свята, про традицію відзначати в цей день свято Покрови Пресвятої Богородиці, підготували цікаві доповіді про козаків, козацькі символи, а також про сучасних героїв, захисників «Азовсталі»: Катерину Поліщук (Пташку), Дениса Прокопенка (Калину) та інших. Школярі відзначили, що поруч із чоловіками-захисниками Україну століттями боронили також захисниці! І нині лише в Збройних силах України служать понад 27 тис. жінок військовослужбовців.

Захист своєї країни – це не про професію та не про приналежність до певної статі. Насамперед це про людей, які борються за територіальну цілісність, суверенітет і незалежність України.

/Files/images/nats_patr22-23/jovten/jovten/04.jpeg/Files/images/nats_patr22-23/jovten/jovten/03 (2).jpeg/Files/images/nats_patr22-23/jovten/jovten/01 (2).jpeg/Files/images/nats_patr22-23/jovten/jovten/02 (2).jpeg

Слава героям!

29 серпня відзначається День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої держави. Саме на ці серпневі дні 2014 року припав пік Іловайської трагедії, коли в результаті протистояння російським військам українські збройні підрозділи потрапили у вороже оточення.

З метою вшанування пам’яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, в Мирноградському ОЗЗСО було створено книжкову виставку «Нація героїв», а учні закладу взяли участь в обласній акції «Хай пам’яті свічки палають!».


Ми вшановуємо пам’ять героїв, що загинули в боротьбі за незалежність України. Серед них випускник 2005 року нашого закладу Локтєв Олександр За вільне майбутнє Української держави вони віддали найцінніше –життя.

Шануймо й пам’ятаймо подвиг українських героїв, аби жодна жертва не стала марною.

/Files/images/natspatr2021-2022/serpen/05.jpeg/Files/images/natspatr2021-2022/serpen/04.jpeg

Шановні мешканці Мирнограда!

Прийміть сердечні вітання з нагоди Дня Державного Прапора і Дня Незалежності України! Ці свята мають велике загальнодержавне значення як свята суспільної злагоди і миру, єднання людей в ім’я процвітання рідної країни.

Наш прапор – це символ Свободи і Незалежності, слави і відродження України. Під його знаменом багато поколінь українців йшло до проголошення самостійної України. Під ним український народ утвердив віковічну ідею про державність і самостійність. Це прапор миролюбства. Це вірність і мужність наших громадян, їхні відвертість та чесність, готовність до самопожертви та віра в нашу державу. Настільки багато всього у двох кольорових смугах.

День Державного прапора та День Незалежності України - це не просто дати. Це пам’ять про цілі покоління наших предків, що творили націю і боролися за державність. Це дні, коли на карті світу з’явилася незалежна держава Україна із своїми державними символами, яку нині знає весь світ. Та доля склалася так, що на плечі нашого покоління впало тяжке випробування – відстояти власну, віками омріяну незалежність. Російський агресор згуртував українську націю, об’єднавши усіх нас єдиною метою – відстояти мир на своїй Батьківщині. І ми виборемо його!

Дорогі друзі! Бажаємо вам і вашим рідним миру, добра, спокою та злагоди, міцного здоров'я та щедрої долі, успіхів у всіх справах і починаннях заради процвітання незалежної України та її народу! Нехай ваші серця будуть сповнені гордістю за нашу державу, прагненням до єднання та порозуміння, а джерело віри, надії та любові до України буде невичерпним. Нехай завжди гордо майорить над Україною жовто-блакитний стяг волі та єдності українського народу, ловлячи тільки попутний вітер великих і райдужних змін. Зі святом, дорогі краяни!

/Files/images/natspatr2021-2022/serpen/image2.jpeg/Files/images/natspatr2021-2022/serpen/image3.jpeg/Files/images/natspatr2021-2022/serpen/image4.jpeg/Files/images/natspatr2021-2022/serpen/image0.jpeg

День вишиванки

19 травня – Всесвітній день вишиванки. Українська вишита сорочка – обов’язковий елемент традиційного строю. Вишиванка є не лише високомистецьким витвором, а й невід’ємною складовою сучасної української ідентичності. Вишиті сорочки різняться за взорами, способами крою, кольористикою відповідно до 16 етнорегіонів країни. Втім, серед старовинних сорочок, вишитих вручну, складно знайти 2 абсолютно ідентичні. Це пов’язано з тим, що кожен хотів мати свою особливу сорочку.

З нагоди свята учні ОЗЗСО на платформі Google-клас узяли участь у відеовікторині «Зранку одягну вишиванку», а інші разом з родинами вдягли вишивані сорочки, щоб ушанувати одну з українських традицій. Цього дня прийнято вдягати національне вбрання, куди б не довелося йти – на роботу, на зустріч із друзями, загалом куди завгодно.

У День вишиванки бажаємо всім громадянам України укріплення української ідентичності для процвітання України! Нехай це свято об’єднує кожного українця, незважаючи на відстань та час.

/Files/images/natspatr2021-2022/traven/10.JPG/Files/images/natspatr2021-2022/traven/09.JPG/Files/images/natspatr2021-2022/traven/11.JPG/Files/images/natspatr2021-2022/traven/12.JPG

День пам’яті жертв політичних репресій

/Files/images/natspatr2021-2022/traven/08.jpeg

День пам'яті жертв політичних репресій — щорічний національний пам'ятний день в Україні, що припадає на третю неділю травня, у 2022 році це 15 травня. Відзначається згідно з Указом Президента від 21 травня 2007 року з метою вшанування пам’яті жертв політичних репресій комуністичного режиму.

Кількість жертв політичних репресій в Україні досі неможливо підрахувати. Десятки тисяч людей було розстріляно, сотні тисяч пройшли в’язниці, заслання, табори, примусово проходили психіатричне лікування.

Через терор і репресії пройшли усі верстви українського населення: від наукової та творчої інтелігенції до селян. Радянська влада намагалася приховати сліди своїх злочинів. Місця поховань ставали режимними об’єктами КГБ, місцевість розрівнювали бульдозерами, доступ до відповідних архівів був заборонений.

«Великий терор» – масштабна кампанія масових репресій громадян, що була розгорнута в СРСР у 1937–1938 роках з ініціативи керівництва й особисто Йосипа Сталіна для ліквідації реальних і потенційних політичних опонентів, залякування населення, зміни національної та соціальної структури суспільства. За період «Великого терору» на території УРСР було засуджено 198918 осіб, з яких близько двох третин – до розстрілу. Решту було відправлено до в’язниць та виправно-трудових таборів (інші заходи покарання охоплювали менше 1%, звільнено було тільки 0,3%).

З нагоди цієї пам’ятної дати на сайті та в класрумах Мирноградського ОЗЗСО було розміщено Інформаційні матеріали Українського інституту національної пам’яті, з яких учні мали змогу дізнатися про причини й наслідки «Великого терору» в Україні та вражаючі факти про нього. З метою вшанування пам’яті жертв політичних репресій в Україні на території закладу було приспущено Державний Прапор України.

Українці не забули злочини тоталітаризму. Цього дня всі покоління об’єднуються не лише з сумом, а й з надією та вірою у непорушність прав і свобод людини.

#в_памяті_назавжди

З нагоди Дня пам'яті та примирення, з метою поглиблення знань вихованців про героїчне минуле нашого народу, усвідомлення величі подвигу українців у Другій світовій війні, виховання шани та поваги до тих, хто ціною власного життя здобув перемогу в колишній війні й здобуває перемогу в наші дні, Опорний заклад загальної середньої освіти Мирноградської міської ради приєднався до обласного онлайн-марафону «В пам’яті назавжди», ініціатором якого став Донецький обласний палац дитячої та юнацької творчості.

/Files/images/natspatr2021-2022/traven/04.png/Files/images/natspatr2021-2022/traven/03.jpg/Files/images/natspatr2021-2022/traven/02.jpg/Files/images/natspatr2021-2022/traven/01 (3).jpg

8 і 9 травня ­– День пам’яті та примирення й День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Давайте разом згадаємо всіх героїв Другої світової війни в День пам'яті та примирення - 8 Травня та в День Перемоги – 9 Травня.

Друга світова війна стала найбільш кривавою та жорстокою в історії людства. Обидві ці дати присвячені пам’яті понад 80 мільйонів людей, чиє життя було обірване насильством світового масштабу, людям усіх рас і націй. Тим, хто поліг на фронтах, в окопах, і тим, хто загинув під час бомбардувань, побував у полоні, концтаборах чи просто зник безвісти у вихорі воєнного лихоліття.

До цієї подвійної пам’ятної дати учні Мирноградського ОЗЗСО підготували поетичний флешмоб, в якому висловили власні почуття, мрії та побажання.

https://drive.google.com/file/d/1V8Jp1wv1G1eG6BDlaoesS7-EPFqh0gNq/view?usp=sharing

«Моє багатство - рідна мова»

Наша рідна українська мова – одна з найбагатших і наймелодійніших мов світу. Її порівнюють з калиною, бо вона така ж красива, як народний улюблений символ українців. Її порівнюють зі співом солов'я, бо лине вона, як ніжна пісня співучого соловейка.

З метою виховання ціннісного ставлення до рідної української мови з нагоди Міжнародного дня рідної мови в 1-Б класі (класний керівник Ю.Ю. Булатова) в онлайн режимі було проведено виховний захід «Моє багатство - рідна мова», під час якого діти дізналися про історію свята, виконували інтерактивні завдання, читали поезії напам’ять.

Це свято має величезне значення для виховання підростаючого покоління, адже мова – це душа народу.

/Files/images/natspatr2021-2022/lyutiy/47.jpeg/Files/images/natspatr2021-2022/lyutiy/46.jpeg/Files/images/natspatr2021-2022/lyutiy/44.jpeg/Files/images/natspatr2021-2022/lyutiy/45.jpeg

Свято української мови

Українська мова – одна з найкрасивіших і наймилозвучніших мов світу. Вона прийшла до нас від наших прадідів і, збагатившись і відшліфувавшись протягом багатьох століть, як дорогий діамант, засяяла на устах кожного українця в умовах незалежності.

З нагоди Міжнародного дня рідної мови учні 3-В класу ОЗЗСО (класний керівник М.М. Коретун) зібралися онлайн на свято української мови, яка є міцним корінням нашої вічно живої культури. Протягом заходу діти дізналися про історію виникненням рідної мови, змагались за звання кращого мовознавця, брали участь у тематичні й вікторині. Наприкінці свята школярі презентували свої роботи, в яких висловили власні почуття до української мови.

/Files/images/natspatr2021-2022/lyutiy/41.jpg/Files/images/natspatr2021-2022/lyutiy/40.jpg/Files/images/natspatr2021-2022/lyutiy/42.jpg/Files/images/natspatr2021-2022/lyutiy/43.jpg

Яке прекрасне рідне слово! Воно-не світ, а всі світи (Володимир Сосюра)

Солов’їну, барвінкову, колосисту на віки українську рідну мову в дар дали мені батьки.

До Міжнародного дня рідної мови з метою розширити знання учнів про історичний розвиток рідної мови, показати її красу і велич, розвивати усне мовлення вихованців, пам'ять, увагу, формувати ціннісне ставлення до рідної української мови, прищеплювати чинники народної моралі (ідеали добра, справедливості, патріотизму) вчитель 2-А класу Інтелект України
Зінов’єва М.П. провела інтелектуальну гру «Знавці рідної мови», яка почалася з виконання «Пісні про Україну» на слова і музику Вікторії Сорочик. Конкурс складався з чотирьох турів: «Загальні питання», «Допиши вірш», «Відгадай казку», «Хитрі загадки». Діти за допомогою кольорових карток обирали правильні відповіді. Учні пригадали матеріал про звуки та букви українського алфавіту, частини мови, добирали синоніми та антоніми до поданих слів, спробували стати поетами, пригадали зміст українських народних казок та розв’язували мовні задачі на кмітливість.

/Files/images/natspatr2021-2022/lyutiy/39.png/Files/images/natspatr2021-2022/lyutiy/38.png/Files/images/natspatr2021-2022/lyutiy/37.png/Files/images/natspatr2021-2022/lyutiy/36.png

«Плекаймо мову – душу українського народу!»

Мова! Українська мова—

Вона співуча, лагідна, дзвінка...

Мова! Українська мова —

Єдина, рідна й дорога така.

21 лютого – Міжнародний день рідної мови. Це свято є особливим для всіх нас, адже українська мова є найціннішим багатовіковим надбанням, душею нашого народу. Протягом багатьох віків наші предки відстоювали не лише свободу рідної української землі, а й право на існування та визнання української мови. Сьогодні наша велична й милозвучна мова гордо лунає з вуст мільйонів людей. Тож головне завдання кожного українця – любити, берегти та збагачувати рідне слово.

21 лютого 2022 року в 3- Б класі (класний керівник Сабєгатуліна В.В.) у дистанційному форматі пройшла година спілкування «Плекаймо мову – душу українського народу». У ході заходу учні декламували вірші, переглянули презентацію, з якої дізналися цікаві факти про українську мову, розгадували кросворд, в ігровій формі утворювали фразеологізми, узяли участь у конкурсі знавців українських казок та співали пісню «Рідна мова». Усі завдання заходу були підпорядковані єдиній виховній меті: шанувати, розвивати українське слово, дбати про красу та багатство української мови.

/Files/images/natspatr2021-2022/lyutiy/33.png/Files/images/natspatr2021-2022/lyutiy/32.png/Files/images/natspatr2021-2022/lyutiy/34.png/Files/images/natspatr2021-2022/lyutiy/35.png

21 лютого – День рідної мови

21 лютого всі народи світу відзначають Міжнародний день рідної мови, проголошений Генеральною конференцією ЮНЕСКО в листопаді 1999 року. За недовгий час свого існування свято вже стало традиційним, адже це один із тих днів, коли кожен має змогу відчути себе частиною великого народу.

Учні 5-Б класу (класний керівник Ю.В. Дробязко) долучилися до цього мовного свята, узявши участь у дистанційній виховній годині «Наша мова калинова». У ході заходу із відео діти дізналися цікаві факти про українську мову, виконували інтерактивні завдання, розгадували кросворди та ребуси, добирали асоціації до слова «мова». Наприкінці уроку п’ятикласники у малюнках висловили власне ставлення до рідної мови.

/Files/images/natspatr2021-2022/lyutiy/29.jpeg/Files/images/natspatr2021-2022/lyutiy/28.jpg/Files/images/natspatr2021-2022/lyutiy/27.jpg/Files/images/natspatr2021-2022/lyutiy/30.jpg/Files/images/natspatr2021-2022/lyutiy/31.jpg

«Усі ми – народ України»

20 лютого в Україні вшановують пам’ять полеглих на Майдані Незалежності під час кривавих подій Революції Гідності. Саме цього дня 2014 року загинуло найбільше активістів Євромайдану. Революція 2013–2014 років відбулася ціною життів понад ста патріотів. Кожен з них вчинив подвиг, віддавши життя за нову, відроджену Україну. Їх назвали «Небесною Сотнею», тому що вони загинули за правду, свободу, незалежність своєї держави й ціною жертовності показали, що наш український дух є незламним, а народ – нескореним.

Напередодні цієї дати учні 10-Б класу Мирноградського ОЗЗСО відвідали Покровський історичний музей, де мали змогу переглянути світлини, унікальні книжки, артоб’єкти й артефакти Революції Гідності. Та найбільше враження на молодь справила потужна виставка «Цілісність» київської фотографині Зої Шу. Основним лейтмотивом проєкту майстрині стали слова В’ячеслава Чорновола: «Немає в нас бандерівців та москалів, східних і західних. Усі ми – народ України». Її світлини знеособлені, тому що ця історія – про всіх нас. Війна створює рани, які спільні для всіх. Рани на тілі України – це рани кожного з нас..

Ця екскурсія знайшла відгук у серцях дітей і нікого з них не залишила байдужим.

/Files/images/natspatr2021-2022/lyutiy/26.jpeg/Files/images/natspatr2021-2022/lyutiy/25.jpeg/Files/images/natspatr2021-2022/lyutiy/24.jpeg/Files/images/natspatr2021-2022/lyutiy/23.jpeg

Пам’яті Героїв Небесної сотні

20 лютого в Україні на державному рівні вшановують День пам’яті Героїв Небесної Сотні, згадуючи найтрагічніші дні масових розстрілів протестувальників під час Революції Гідності 2013–2014 років.

З нагоди цієї пам’ятної дати 20 лютого 2022 року в 5-а класі ОЗЗСО (класний керівник Попова О.В.) було проведено онлайн-захід, який мав на меті надати учням інформацію стосовно важливої соціально-політичної події, що трапилася під час Революції Гідності, та донести до них важливість відстоювання своїх прав та незалежності. Діти переглянули відео, яке продемонструвало суть та перебіг буремних подій минулого. Під час обміну враженнями школярі висловили власні думки, співчуття та співпереживання щодо людей, які мали відношення до цієї події загальнонаціонального значення. Наприкінці заходу учні зобразили у вигляді малюнків власні відчуття й розуміння того, що довелося пережити нашим співвітчизникам у ті трагічні часи. https://padlet.com/popolya2704/j8a4xane8y1bncb

«У нашій пам’яті вони залишились назавжди»

20 лютого українці вшановують День пам’яті Героїв Небесної Сотні, згадуючи найтрагічніші дні масових розстрілів протестувальників під час Революції Гідності 2013–2014 років.

З нагоди цієї пам’ятної дати учні 7-Б класу (класний керівник Гармаш А.В.) під час онлайн виховної години «У нашій пам’яті вони залишились назавжди» переглянули тематичні відеоролики, відвідали сайт-меморіал тих, хто ціною власного життя захищав та відстоював наші права заради майбутнього. Діти взяли активну участь у створенні дошки пам’яті та групових колажів.

Ми закликаємо вас сьогодні згадати у своїх молитвах усіх Героїв, які віддали своє життя за наше майбутнє. Герої не вмирають! Вони продовжують жити в нашій пам'яті, у пам'яті своїх нащадків!

До Дня пам`яті Героїв Небесної сотні учні 9-а створили інтерактивну онлайн-дошку за допомогою сервісу Padlet, на якій вони ділилися своїми думками та корисною інформацією: https://padlet.com/migalmarina/42jqty7kjfcco9zc

/Files/images/natspatr2021-2022/lyutiy/21.jpg/Files/images/natspatr2021-2022/lyutiy/20.jpg/Files/images/natspatr2021-2022/lyutiy/19.jpg/Files/images/natspatr2021-2022/lyutiy/18.jpg/Files/images/natspatr2021-2022/lyutiy/22.png

«Ангели пам’яті»

З метою вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні 20 лютого в Україні відзначають День Героїв Небесної Сотні.

З нагоди цієї пам’ятної дати учні 11-А класу Мирноградського ОЗЗСО (класний керівник Доценко В.В.) здійснили віртуальну подорож «Героям Небесної сотні присвячується…». Протягом заходу старшокласники переглянули тематичне відео, пригадавши події тих трагічних днів, і взяли участь в акції вшанування героїв Небесної сотні «Ангели пам’яті», виготовивши паперових янголів за певним алгоритмом, створювали малюнки. Узагальненням виховного заходу стало створення колажу пам’яті засобами онлайн сервісу.

/Files/images/natspatr2021-2022/lyutiy/17.jpg

«Ти вічний біль-Афганістан»

15 лютого, у День вшанування учасників бойових дій на території інших держав, у 9-В класі (класний керівник Зайдулліна Л.З) було проведено онлайн виховний захід «Ти вічний біль, Афганістане!», який мав на меті виховання в учнів поваги до людей, які виконували інтернаціональний обов’язок; формування патріотизму, милосердя; набуття навичок аналізу історичних фактів, формування власної точки зору. Під час заходу учні переглянули тематичну презентацію та відеофільм, а потім передали свої враження від побаченого у вигляді малюнків.

/Files/images/natspatr2021-2022/lyutiy/13.jpg /Files/images/natspatr2021-2022/lyutiy/11.jpg/Files/images/natspatr2021-2022/lyutiy/12.jpg/Files/images/natspatr2021-2022/lyutiy/14.jpg

16 лютого – День єднання

З нагоди Дня єднання, який відзначається в Україні 16 лютого, в онлайн форматі відбувся форум для педагогічної спільноти області «Українська державність: від внеску кожного до здобутків нації», у якому взяли участь вчителі Мирноградського ОЗЗСО. Протягом заходу виступаючими було акцентовано увагу на ключових моментах нашої історії та майбутнього. Адже саме єдність - головна цінність українського народу.

/Files/images/natspatr2021-2022/lyutiy/16.png/Files/images/natspatr2021-2022/lyutiy/15.png

16 лютого – День єднання

Щороку 16 лютого вУкраїні надержавному рівні відзначатимуть нове державне свято— День єднання, яке започаткував Президент України. В.Зеленський зазначив, що всіх українців об‘єднує єдине бажання – жити в мирі, жити щасливо, незалежно від віку, статі, міст або регіонів. Цього дня українців закликають підіймати національні прапори та прикріплювати до одягу синьо-жовті стрічки.

З нагоди цієї визначної дати учні Мирноградського ОЗЗСО під час дистанційного навчання взяли участь у марафоні єднання, спрямованому на єднання та підтримку України. Діти вдягли вишиванки, узяли в руки прапорці й, обійнявши рідних, висловили своє бажання жити в мирі й злагоді.

Давайте разом, спільними зусиллями в мирі та злагоді допомагати один одному будувати європейську державу. Миру нашій країні, кожній родині.

/Files/images/natspatr2021-2022/lyutiy/06.jpeg/Files/images/natspatr2021-2022/lyutiy/05.jpeg/Files/images/natspatr2021-2022/lyutiy/07.jpeg/Files/images/natspatr2021-2022/lyutiy/08.jpeg/Files/images/natspatr2021-2022/lyutiy/09.jpeg/Files/images/natspatr2021-2022/lyutiy/10.jpeg

«Час і досі не загоїв рани»

15 лютого – це день пам'яті про сумнозвісні події війни в Афганістані, вшанування усіх воїнів – інтернаціоналістів, кому довелося виконувати військовий обов’язок на території інших країн. Щороку ветерани афганської війни відзначають останній день виведення військ з Афганістану.

З метою розширення знань учнів про історичні події афганської війни в 10-А класі ОЗЗСО (класний керівник Ю.В. Клименко) було проведено дистанційно виховну годину «Час і досі не загоїв рани». Протягом заходу учні отримали інформацію про причини та наслідки війни, підготували презентації про воїнів – інтернаціоналістів з Донеччини. Наприкінці старшокласники вшанували пам’ять полеглих воїнів-афганців хвилиною мовчання.

З кожним роком все далі історія віддаляє нас від вогняних років Афганської війни, але час непідвладний викреслити з нашої пам'яті приклади мужності й вірності синів своєї Батьківщини, які з честю виконали свій військовий обов’язок, стали гідним прикладом людської мужності та героїзму.

/Files/images/natspatr2021-2022/lyutiy/01.png/Files/images/natspatr2021-2022/lyutiy/03.png/Files/images/natspatr2021-2022/lyutiy/04.png/Files/images/natspatr2021-2022/lyutiy/02.png

«Пам’яті тридцяти…»

29 січня – День пам’яті героїв Крут. Український народ щороку вшановує пам’ять молодих борців за волю, полеглих під залізничною станцією Крути. Ця битва стала символом героїзму та відданості Українській державі й національній ідеї, а її дата – 29 січня 1918 року – днем національної трагедії.

З метою ознайомлення громадян, і особливо молоді, з історичною правдою, яка стала доступною лише за часів відновлення незалежності України, в Мирнограді проводиться конкурс-виставка буклетів «Пам’яті тридцяти…», учасниками якого стали члени гуртків ОЗЗСО «Нащадки Перемоги» (керівник Колесник Т.М.) та «Літературне краєзнвство"» (керівник Федорченко Е.В.) Цапко Максим (7-В кл.) і Янко Єлизавета (10-Б кл.). У своїх роботах школярі задумали дати можливість глядачам не лише сприйняти інформацію, але й поринути в атмосферу тих буремних днів, відчути, зрозуміти й усвідомити, якими красивими, сильними, благородними людьми були ті студенти й гімназисти, нащадки вільних козаків-воїнів.

29 січня 1918 року – це не лише день скорботи за українською молоддю, а й день величі духу української нації. Бій під Крутами змушує замислитися над уроками історії, над необхідністю правильних висновків і розумних дій, щоб не доводилося героїчними вчинками найсміливіших людей виправляти наслідки непродуманих і помилкових рішень. Юні герої не дають забути про їхні непрожиті життя, обірвані мрії та сподівання й продовжують впливати на нашу історію, на формування світогляду не тільки в Україні.

/Files/images/natspatr2021-2022/schen/35.jpeg/Files/images/natspatr2021-2022/schen/34.jpeg/Files/images/natspatr2021-2022/schen/36.jpeg

«Герої Крут: трагічні події нашої історії»

29 січня в Україні відзначається річниця бою під Крутами, який для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність. З метою виховання в учнів національної гідністі, гордості за свою Батьківщину та поваги до історії українського народу, формування уявлення про обов’язок, мужність і героїзм класним керівником 7-Б класу Гармаш А.В. було проведено в дистанційному форматі виховний захід «Герої Крут: трагічні події нашої історії». Семикласники переглянули тематичне відео, з якого дізналися про страшні, криваві й болючі для українців події 1918 року, а потім узяли участь у вікторині «Бій під Крутами – подвиг в ім’я України». Наприкінці заходу діти вшанували пам’ять полеглих хвилиною мовчання. Нехай пам’ять про героїв, що загинули під Крутами, буде вічною.

/Files/images/natspatr2021-2022/schen/33.jpg/Files/images/natspatr2021-2022/schen/32.jpg/Files/images/natspatr2021-2022/schen/30.jpg/Files/images/natspatr2021-2022/schen/31.jpg

Бій за майбутнє України

29 січня – День пам’яті полеглих у бою під Крутами. З нагоди цієї визначної дати учні 8-Б класу (класний керівник Баришева О.М.) на онлайн-заході отримали інформацію про історичну подію 29 січня 1918 року, де молоді українці стримали наступ ворога на Київ, проявивши жертовність і героїзм заради незалежності України, та вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих у бою за майбутнє

/Files/images/natspatr2021-2022/schen/28.jpg/Files/images/natspatr2021-2022/schen/29.jpg

України.«Моя чарівна Україна».

З нагоди Дня Соборності України в закладі було організовано виставку малюнків учнів 1-4 класів «Моя чарівна Україна». У своїх роботах діти висловили бажання будувати українську державу в рівноправній єдності всіх громадян незалежно від національності, віри й переконань, бо Свобода, Незалежність, Соборність – це ті неперехідні цінності, які завждиvбули, є і будуть шановані в Україні.

/Files/images/natspatr2021-2022/schen/27.jpeg/Files/images/natspatr2021-2022/schen/26.jpeg/Files/images/natspatr2021-2022/schen/25.jpeg

«З Україною в серці».

З метою виховання в підростаючого покоління глибокої поваги та любові до Батьківщини, людської гідності, формування національної свідомості школярів, виховання в них почуття патріотизму та з нагоди відзначення Дня Соборності України в 6-А класі (класний керівник Вілянськка О.І.) проведено тематичну виховну годину «З Україною в серці». Протягом уроку учні знайомилися з історією свята, виготовляли сердечки, складали портрет українця, пазл-мапу, а наприкінці заходу створили живий ланцюг - символ духовної єдності та свободи українського народу.

/Files/images/natspatr2021-2022/schen/24.jpeg/Files/images/natspatr2021-2022/schen/23.jpeg/Files/images/natspatr2021-2022/schen/22.jpeg/Files/images/natspatr2021-2022/schen/21.jpeg

«У моєму серці Україна»

22 січня ми відзначаємо дві рівнозначні за вагою події в українській історії: проголошення незалежності Української Народної Республіки й Акт Злуки українських земель.

З метою формування національної свідомості школярів, виховання в них почуття патріотизму та з нагоди відзначення Дня Соборності України в 2-А класі (учитель Зінов’єва Марина Петрівна) було проведено годину спілкування «У моєму серці Україна». Діти були залучені до творчої діяльності: виготовляли браслети з висловами про Україну, створювали колажі, вітальні листівки, відповідали на запитання патріотичної вікторини «Я - частина великої Держави». А наприкінці всі разом заспівали пісню про Україну.

/Files/images/natspatr2021-2022/schen/19.jpg/Files/images/natspatr2021-2022/schen/18.jpg/Files/images/natspatr2021-2022/schen/20.jpg/Files/images/natspatr2021-2022/schen/16.jpg

22 січня — День соборності України

Я пишаюся вільною і єдиною

Соборною незалежною Україною!

Україна – це я. Україна – це ти.

Україна – це ми - Україна!

22 січня в Україні відзначають День соборності. У цей день у 1919 році було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. З метою ознайомлення учнів з історією боротьби нашого народу за соборність і незалежність України, подвигу борців за свободу та єдність українських земель в різні історичні епохи,формування загальнолюдських принципів і норм життєдіяльності людини, суспільства й держави в 11-В класі ОЗЗСО (класний керівник Н.Р. Голянич) було проведено виховну годину «Я – частина великої Держави. Мої цінності».

Протягомзаходу старшокласники, переглянувши документальні фільми «Акт злуки: відтворення історичної правди», «Проголошення незалежності України», узяли участь у тематичній дискусії, а потім у вікторині «Як я знаю Україну», де показали свої знання з історії України. Наприкінці заходу учні створили віночок цінностей, уплівши в нього єдність, родину, гідність, повагу, безпеку тощо.

/Files/images/natspatr2021-2022/schen/15.jpeg/Files/images/natspatr2021-2022/schen/14.jpeg/Files/images/natspatr2021-2022/schen/13.jpeg/Files/images/natspatr2021-2022/schen/12.jpeg

«Україна для дітей»

До Дня Соборності України в 3 - А класі було проведено виховний захід, під час якого діти переглянули відео «Україна для дітей», узяли участь в онлайн-вікторині «Патріотична вікторина до Дня Соборності України», грали в гру «Знайди слово» та розшифрували анаграму. У кінці уроку діти виготовили долоньки в кольорах державного прапора, які стали для них символами соборності України.

/Files/images/natspatr2021-2022/schen/11.jpg/Files/images/natspatr2021-2022/schen/10.jpg/Files/images/natspatr2021-2022/schen/09.jpg/Files/images/natspatr2021-2022/schen/08.jpg

«Ми - патріоти своєї країни»

Напередодні визначної дати для українського народу - Дня Соборності України – учні 8-А класу (класний керівник Маракулина Ю.О.) узяли участь в інтерактивному занятті «Ми - патріоти своєї країни». Із цікавістю та захопленням діти мандрували маршрутом квесту із зупинками «Символи України», «Українські обереги» тощо. Останнє завдання «Український шедевр» передбачало завчасне створення поробки чи малюнку на патріотичну тематику або зображення слова «Україна» із побутових предметів. Діти виявили неабияку фантазію при підготовці цього завдання й продемонстрували свої роботи широкому загалу учнів.

/Files/images/natspatr2021-2022/schen/06.jpg/Files/images/natspatr2021-2022/schen/05.jpg/Files/images/natspatr2021-2022/schen/04.jpg/Files/images/natspatr2021-2022/schen/07.jpg

«Ми – у соборній Україні»

Народилась Україна Нова,
Небувала, чиста, як дитя,
Україна Зоряноі Мови,
Україна Божого Буття!..
22 січня в Україні традиційно відзначають День Соборності.
Напередодні цього свята в 4-А класі ( класний керівник Гобиш Н.І.) проведено годину спілкування «Ми - у соборній Україні». Захід допоміг учительці поглибити знання учнів про минуле нашої держави, про трагічні й героїчні сторінки історії нашого народу та історію об'єднання українських земель.
Урок сприяв розвитку в школярів почуття національної гідності, поваги до культурних цінностей нашої Вітчизни.

/Files/images/natspatr2021-2022/schen/02.jpeg/Files/images/natspatr2021-2022/schen/03.jpeg

#Україна_це_ми, #УДЦНПВ, #ОЦТК

З єднанням української землі, Соборність наша вічна і стокрила! Ми, українці, на її чолі Братаємось, і в тому наша сила! Хай мир панує на твоїх полях, Хай колоситься й дозріває нива. І синьо-жовтий над блакиттю стяг Як воля наша — щира і правдива!

День Соборності України – це свято, яке щорічно відзначають 22 січня від 1999 року. У цей день 1919 року було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки.

До Дня Соборності України учні 3-х, 9-х та 11-го класу Опорного закладу загальної середньої освіти Мирнорадскої міської ради взяли учать у Всеукраїнській фотовиставці "Україна - це ми!" Автор світлини - учень 11-В класу Полях Микита.

Щиро вітаємо всіх українців з Днем Соборності, з днем ​​єднання українських земель. Бажаємо кожному з нас зберігати силу духу, бадьорість та оптимізм. Нехай у кожній родині панує мир і спокій, любов та порозуміння. Ми віримо в наше світле майбутнє, сприятимемо розвитку та процвітанню улюбленої країни.

/Files/images/natspatr2021-2022/schen/01.jpg

«За Україну, за її волю, за честь, за славу, за народ!»

З метою виховання в молоді почуття гордості на кращих прикладах мужності та звитяги, виявлених нинішніми захисниками нашої держави, патріотизму, любові до своєї Батьківщини, її історії та героїчного минулого, з нагоди Дня Збройних сил України 6 грудня 2021 року в 11-Б класі ОЗЗСО (класний керівник М.О. Грузінова) було проведено урок мужності «За Україну, за її волю, за честь, за славу, за народ!», на якому були присутні капітан Збройних сил Покровського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Лютіков Віталій Вікторович і старший солдат Турчин Андрій Леонідович. Після перегляду тематичної презентації про велич та силу української армії до старшокласників звернувся капітан Лютіков, який акцентував їхню увагу на Конституційний обов'язок громадян України щодо Захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України. Тому, особливо зважаючи на те, що сьогодні Україна змушена захищати свою територіальну цілісність від збройної агресії Російської Федерації та доморощених сепаратистів, важливо з шкільної лави готувати себе до готовності в потрібний момент стати на захист своєї Батьківщини, не уникати призову на строкову військову службу в лавах Збройних Сил України. Військовики із задоволенням відповідали на запитання школярів, агітували їх у майбутньому обрати військову професію, щоб з гідністю захищати свою країну. Наприкінці уроку запрошені воїни почули слова подяки й шани від педагогічного та учнівського колективів за їхню мужність, силу волі, витривалість.

/Files/images/natspatr2021-2022/gruden2021/15.jpg/Files/images/natspatr2021-2022/gruden2021/14.jpg/Files/images/natspatr2021-2022/gruden2021/12.jpg/Files/images/natspatr2021-2022/gruden2021/16.jpg

Зі святом Збройних сил!

День Збройних сил України – це свято, коли в серцях у кожного патріота поєднуються гордість за наших героїв і смуток за тих, хто боронив Україну до останнього. Це свято не лише військових, а й усіх свідомих громадян, які вболівають за долю нашої землі і народу.

З цієї нагоди в 2-Б класі Мирноградського ОЗЗСО (класний керівник В.О. Чорнобай) було проведено виховну годину, спрямовану на виховання глибоких патріотичних почуттів, формування активної громадянської позиції щодо єдності цілісної держави та захисту її кордонів. Протягом заходу учні створили святкові листівки-привітання, зробили групове фото й привітали зі святом у соцмережі своїх рідних та близьких.

/Files/images/natspatr2021-2022/gruden2021/11.jpeg/Files/images/natspatr2021-2022/gruden2021/10.jpeg

День Збройних сил України - це мужності й геройства свято

Вкраїнська армія справляє нині свято,
Ми віддамо належне даті цій.

6 грудня Україна відзначає 30-річчя Збройних сил.

У цей урочистий день ми вшановуємо всіх, хто причетний до високого звання – захисник України: від укритих сивиною й увінчаних нагородами фронтовиків до молодих, які лише нещодавно одягли військову форму.

З нагоди цією визначної дати в 3 – Б класі ОЗЗСО (класний керівник Сабєгатуліна В.В.) проведено урок мужності «Наша армія велична». Під час заходу учні переглянули презентацію, з якої дізналися про історію виникнення свята, про види військ; розгадавши кросворд, пройшлися сторінками історії українського козацтва; активно брали участь у конкурсах «Солдатський», «Секретний пакет», «Найспритніший», «Хто далі?», «Інтелектуал», зібрали тематичні пазли, виготовили вітальні листівки для своїх батьків, дідусів.

/Files/images/natspatr2021-2022/gruden2021/09.jpg/Files/images/natspatr2021-2022/gruden2021/08.jpg/Files/images/natspatr2021-2022/gruden2021/07.jpg/Files/images/natspatr2021-2022/gruden2021/06.jpg

«Майбутні захисники»

З метою виховання в підростаючого покоління почуття патріотизму, національної гордості, любові доУкраїни та її Збройних Сил, формування в учнів активної громадянської позиції в 7-В класі ОЗЗСО (класний керівник Ю.В. Черкашина) було проведено конкурсно-розважальний захід «Майбутні захисники». У ході уроку на дітей чекали конкурсні завдання «Я патріот своєї країни», « Я – ерудит», «Військова підготовка», « Медсестрички», «Я майбутній захисник», під час виконання яких школярі виявили вправність, витривалість, кмітливість, ерудицію. Підсумком заходу став бліц – турнир «Знавці козацької термінології», де діти пригадали відомості з історії України.

/Files/images/natspatr2021-2022/gruden2021/05.jpg/Files/images/natspatr2021-2022/gruden2021/03.jpg/Files/images/natspatr2021-2022/gruden2021/02.jpg/Files/images/natspatr2021-2022/gruden2021/04.jpg/Files/images/natspatr2021-2022/gruden2021/01.jpg

Знак нашої пам’яті

У світі сталося багато трагедій. Страшних трагедій. Так, були різні війни, катастрофи, які забирали життя людей. Коли гинуть люди від стихійного лиха, аварії літака чи потягу, виверження вулкану – це одне. Коли люди гинуть на війні, захищаючи свою Батьківщину від ворогів, - це інше. А коли люди вмирають від голоду – це жахливо. Особливо від голоду, який створили навмисно. Людей свідомо морили голодом. Це злочин проти народу, проти всього людства. Ця трагедія ніколи не повториться. Наша пам'ять не дозволить нікому це зробити. Це наша історія. Ми не можемо її викреслити з пам’яті. Ми не можемо це забути.

З нагоди пам’ятної дати в 9-В класі Мирноградського ОЗЗСО (класний керівник Л.З. Зайдулліна) було проведено урок пам’яті жертв Голодомору 1932-1933рр., у ході якого учні переглянули відео- та фотоматеріали й запалили свічки пам’яті.

Цих вогників має бути якнайбільше. Вони потрібні для кожного, бо символізують нашу скорботу й пам'ять про мільйони загублених життів українців.

Це - знак нашої пам’яті.

Це – символ очищення задля нашого майбутнього.

Ми живемо. Живе наш народ. Так буде завжди.

/Files/images/natspatr2021-2022/listopad/16.jpeg/Files/images/natspatr2021-2022/listopad/15.jpeg

День пам’яті жертв Голодомору

27 листопада 2021 року в Україні відзначатиметься Щорічний День пам’яті жертв Голодомору 1932‒1933 років. Голодомор 1932-1933 років – страшна трагедія в історії нашої держави, яка забрала життя мільйонів людей. Невідома навіть їх точна цифра. Щоб не повторилися такі події, ми повинні знати й пам’ятати про них.

23 листопада з нагоди цієї пам’ятної дати в 10-Б класі Мирноградського ОЗЗСО (класний керівник Гречишкіна М.М.) було проведено усний журнал «Запалимо свічки скорботи». У ході заходу старшокласники переглянули документальні відео- та фотоматеріали, що дали змогу унаочнити жорстокі факти із життя українського народу, а потім створили тематичний постер.

Ми закликаємо українців долучитись до Всеукраїнської акції «Запали Свічку пам’яті», яка відбудеться 27 листопада. У цей день люди запалюють свічки в домівках, щоб ушанувати пам’ять про мільйони замучених голодом українців.

/Files/images/natspatr2021-2022/listopad/12.jpg/Files/images/natspatr2021-2022/listopad/11.jpg/Files/images/natspatr2021-2022/listopad/13.jpg/Files/images/natspatr2021-2022/listopad/14.jpg

Україна – територія Гідності та Свободи

День Гідності та Свободи в школі відзначили заходами, що нагадали про події, які назавжди залишилися в пам’яті українців. 21 листопада – день, коли в Україні почалися дві революції: Помаранчева (2004 р.) та Революція гідності (2013 р.). З нагоди цієї знаменної дати в ОЗЗСО було проведено години спілкування «Україна – це територія Гідності і Свободи», організовано перегляд тематичних документальних фільмів, у бібліотеці закладу створено книжкову викладку «21 листопада – День гідності та свободи».

Відзначаючи День Гідності та Свободи, ми сповнені гордістю за наших співвітчизників, які понад усе цінують свободу й гідність та продовжують боронити незалежність України від зовнішньої агресії.

/Files/images/natspatr2021-2022/listopad/09.jpeg/Files/images/natspatr2021-2022/listopad/10.jpeg

9 листопада – День української писемності та мови

З метою сприяння усвідомленню значення рідної мови, виховання прагнення передати нащадкам наш скарб — українську мову, до Дня української писемності та мови в Мирноградському ОЗЗСО педагоги традиційно проводили з учнями різноманітні заходи. Усі вони були присвячені темі писемності та грамотності. Протягом тижня п’ятикласники переглянули інформаційне відео «Цікаві факти про українську мову», продемонстрували свої знання, виконавши інтерактивні завдання в LearningApps, узяли участь у мовознавчій вікторині «Єдиний скарб у тебе - рідна мова…». Учні 9-х класів стали учасниками Мовознавчого олімпійського турніру 2021. Старшокласники підготували й провели усний журнал «Витоки мови» та грали в гру «Дешифрувальник», у ході якої пригадали жанри усної народної творчості. Підсумком свята стало гасло: «Українська мова – найгарніша у світі!»

/Files/images/natspatr2021-2022/listopad/06.jpg/Files/images/natspatr2021-2022/listopad/05.jpg/Files/images/natspatr2021-2022/listopad/04.jpg/Files/images/natspatr2021-2022/listopad/03.jpg/Files/images/natspatr2021-2022/listopad/07.jpeg/Files/images/natspatr2021-2022/listopad/08.jpg

День української писемності та мови

Щороку 9 листопада відзначається День української писемності та мови. Із метою пропагування грамотності, підтримки та розвитку державної мови, виховання високої мовної культури учні дев’ятих класів Мирноградського ОЗЗСО приєдналися до написання XXІ Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності «Слідом за пам’яттю». Текст Радіодиктанту-2021 читав його автор – письменник Юрій Андрухович.

Школярі, узявши участь у цій загальнонаціональній акції, відчули свою причетність до спільноти однодумців.

/Files/images/natspatr2021-2022/listopad/01.jpg/Files/images/natspatr2021-2022/listopad/02.jpg

"Сильні та мужні"

14 жовтня в Україні відзначається День українського козацтва. Ця дата символізує багаті й славні традиції українського народу, уособлює мужність, героїзм, незламність національного духу оборонців та визволителів рідної землі на всіх етапах її багатовікової історії.

З нагоди свята для учнів 6-Б класу було проведено виховний захід "Сильні та мужні". Діти узяли участь у спортивних конкурсах, проходили майстер-класи від однокласників і насолоджувалися ціками сценками та музичними номерами. Учні 8-х класів переглянули документальний фільм «Запорозька Січ. Витоки козацтва», а потім стали учасниками онлайн-вікторини. Школярі 1-9 класів створили виставку поробок із природного матеріалу «Непереможні козаки – захисники країни, вам лине слава крізь віки…».

/Files/images/natspatr2021-2022/jovten/11.jpeg/Files/images/natspatr2021-2022/jovten/10.jpeg/Files/images/natspatr2021-2022/jovten/09.jpg/Files/images/natspatr2021-2022/jovten/08.jpg

«Справжні козачата»

14 жовтня для України - це не звичайний день. У нашій країні в цей день святкують День українського козацтва. З нагоди свята в 3-В класі (кл. керівник Коретун М.М.) було проведено виховний захід «Справжні козачата», протягом якого учні продемонстрували свою силу та спритність, точність та наполегливість, завзяту працю та творчий потенціал. Пройшовши всі випробування, хлопчики довели, що гідні носити звання «Справжній козачок». Наприкінці заходу юні козачата отримали медалі з пам’ятним написом.

/Files/images/natspatr2021-2022/jovten/17.jpg/Files/images/natspatr2021-2022/jovten/16.jpg/Files/images/natspatr2021-2022/jovten/15.jpg/Files/images/natspatr2021-2022/jovten/14.jpg/Files/images/natspatr2021-2022/jovten/13.jpg/Files/images/natspatr2021-2022/jovten/12.jpg

«Козацькі розваги»

Напередодні Дня українського козацтва в ОЗЗСО відбулися спортивні змагання «Козацькі розваги», у яких взяли участь учні 4-х класів. Хлопчики показали свою спритність, силу та знання історії й традиції українського козацтва. Вони довели, що козацькому роду нема переводу. «Козацькі розваги» у школі - це не лише спортивне свято, а й справжнє виховання патріотів нашої Батьківщини!

/Files/images/natspatr2021-2022/jovten/06.jpeg/Files/images/natspatr2021-2022/jovten/05.jpeg/Files/images/natspatr2021-2022/jovten/04.jpeg/Files/images/natspatr2021-2022/jovten/07.jpeg

З Днем українського козацтва!

День захисників і захисниць України - це свято вшанування козацької доблесті та звитяги, свято вдячності всім, хто захищав і захищає нашу рідну землю. Напередодні в 5-Б класі Мирноградського ОЗЗСО (кл. керівник Дробязко Ю.В.) було проведено ігровий квест «Ми маленькі козачата», під час якого учні брали участь у різноманітних конкурсах, демонструючи спритність і винахідливість. Школярі 7-В класу (кл. керівник Черкашина Ю.В.) під час тематичного заходу взяли участь у конкурсах «Козацька кмітливість», « Ерудит» та «Козацький словник», змагаючись у кмітливості та ерудиції.

/Files/images/natspatr2021-2022/jovten/03.jpg/Files/images/natspatr2021-2022/jovten/02.jpg/Files/images/natspatr2021-2022/jovten/01.jpg

«Забуттю не підлягає»

29 вересня – 80-ті роковини від початку масових розстрілів, здійснених гітлерівцями в Бабиному Яру 29-30 вересня 1941 року. Ця трагічна дата є символом Голокосту та нацистської політики знищення людей в Україні.

З метою формування історичної правди про події Голокосту 29 вересня в Мирноградському ОЗЗСО було проведено інформаційні заходи. Учнів 7-х класів під час виховної години «Забуттю не підлягає» було ознайомлено із трагічними подіями вересня 1941 року. Діти читали свідчення очевидців тих подій, переглянули презентацію та відеофільм про трагедію Бабиного Яру. Зокрема згадали про знищення євреїв у м. Кам'янець-Подільський та Дунаєвець. Згадували імена тих, кому вдалося вижити в ті трагічні дні 80 років тому, та тих, хто цьому посприяв – українців – праведників світу. Наприкінці заходу школярі вшанували пам’ять жертв трагедії Голокосту та нацистських злочинів на українській землі хвилиною мовчання.

Учні 8-11 класів стали учасниками Національного уроку пам’яті, який проводився спільними зусиллями МОН та Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» і був покликаний сприяти формуванню стійкого негативного ставлення громадян до фактів дискримінації, зневаги до людської гідності та зазіхань на право на життя. У бібліотеці закладу було створено тематичну експозицію документальних матеріалів «Трагедія Бабиного Яру». Школярі, які її відвідали, розглядали світлини, гортали сторінки книжок, читали уривки.

80-річчя трагедії Бабиного Яру - це привід не тільки згадати жертв війни та Голокосту, а й виховувати молодь на прикладах взаємоповаги між народами, духовного подвигу заради порятунку життя людей.

/Files/images/natspatr2021-2022/veresen/08.jpg/Files/images/natspatr2021-2022/veresen/07.jpeg/Files/images/natspatr2021-2022/veresen/06.jpeg/Files/images/natspatr2021-2022/veresen/05.jpeg

8 вересня – День визволення Донбасу

8 вересня Донбас відзначає світлу дату – День визволення від нацистської окупації. У цей день ми згадуємо трагічні події минулої війни, історію окупації та історію визволення.

Восени 1943 року, 78 років тому, Донеччину остаточно було звільнено від фашистської навали. На честь цієї пам’ятної дати члени гуртків «Нащадки Перемоги» (кер. Т.М. Колесник) та «Літературне краєзнавство» (кер. Е.В. Федорченко) створили тематичну інсталяцію «Багряна осінь Донбасу», на якій було представлено документальні та фото- й відеоматеріали про визволення Донеччини, а також виготовлена власноруч представниками батьківської громадськості модель гармати, яка була задіяна під час визвольних боїв 1943 року. Діти мали можливість поринути в ту трагічну й водночас героїчну атмосферу військового поступу, який звільнив Донеччину від ненависного ворога.

Пам’ятаймо тих, хто боровся проти нацизму, тих, хто приніс визволення нашому краю, тих, хто визволяв Україну… Живих і мертвих…

/Files/images/natspatr2021-2022/veresen/04.jpeg/Files/images/natspatr2021-2022/veresen/02.jpeg/Files/images/natspatr2021-2022/veresen/03.jpeg/Files/images/natspatr2021-2022/veresen/01.jpeg

23 серпня – День Державного Прапора України

На вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України 23 серпня в Україні відзначається державне свято – День Державного Прапора України.

Нині український національний синьо-жовтий прапор є державним прапором України. Впродовж історичних звершень він ставав символом боротьби за національні й соціальні права українського народу. Серце кожного українця завмирає при підйомі національного прапору. У ньому втілені віковічні прагнення до миру, праця, краса та багатство рідної землі.

З нагоди свята учні Мирноградського НВК узяли участь в урочистому заході міста – піднятті Державного Прапора в Мирнограді.

Державний Прапор як символ країни є втіленням національної єдності, честі та гідності, традицій державотворення, історії та сьогодення.

/Files/images/nats-pat_2019-2020/serpen/08.jpg/Files/images/novini_2019-2020/serpen/07.jpg

День Конституції України

День Конституції України святкують щорічно 28 червня, адже в цей день наша країна отримала найважливіший для кожного громадянина документ.
Сучасна історія Конституції України розпочалася 28 червня 1996 року. Прийняття Конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність, стало важливим кроком у забезпеченні прав людини та громадянина, сприяло становленню України як самостійної та незалежної держави і повноправного суб’єкта міжнародних правових відносин.

З нагоди 25-ї річниці прийняття Конституції України на території Мирноградського НВК було урочисто піднято прапор України, а в бібліотеці закладу створено тематичну книжкову викладку.
Усі ми прагнемо, щоб задекларовані права стали реальністю, щоб люди почували себе захищеними й упевнено дивилися в майбутнє. Коли кожен громадянин України відчує, що його життя, здоров`я, честь і гідність, недоторканність і безпека дійсно визнані найвищою цінністю, тоді ми зможемо з гордістю заявити: «Україна стала демократичною державою!»

/Files/images/nats-pat2019-2020/cherven/06.jpeg/Files/images/nats-pat2019-2020/cherven/08.jpeg/Files/images/nats-pat2019-2020/cherven/05.jpeg

Ми вивчаємо Конституцію України

День Конституції України щороку відзначають 28 червня. Цього дня, 25 років тому, наша країна отримала свій найважливіший і головний документ — Конституцію.
З нагоди цієї дати під час навчальних екскурсій у 4-В класі НВК (класний керівник Рачок Л.М.) було проведено інформаційно-правову онлайн-годину «Конституція України – символ незалежності держави». Протягом заходу учні переглянули відеоролики до Дня Конституції, здійснили віртуальну екскурсію до Музею гетьманства, під час яких повторили основні права та обов’язки громадян України. А наприкінці діти створили малюнки, в яких відобразили свої основні права: право на освіту, право на відпочинок, право на щасливе дитинство тощо.

/Files/images/nats-pat2019-2020/cherven/02.jpeg/Files/images/nats-pat2019-2020/cherven/01.jpeg/Files/images/nats-pat2019-2020/cherven/03.jpeg/Files/images/nats-pat2019-2020/cherven/04.jpeg

Запалимо свічку Пам’яті…

9 травня – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, яка стала найжорстокішою в історії людства. Ця подія не минула жодної української сім`ї.

Учні 9-Б класу НВК (класний керівник Бусова С.Л.) з нагоди свята під час дистанційного уроку мужності переглянули відео про страшні події 1939-1945 років, дізналися про місця на карті Донецької області, де за часів нацистської окупації 1941-1943 рр. було скоєно найжахливіші злочини проти людства, про героїв, які захищали наш край.

Учні згадали ветеранів, яких раніше вітали, та їхні подвиги, вшанували пам`ять героїв України хвилиною мовчання, запаливши свічку Пам`яті.

/Files/images/natspatr2020-2021/traven/14.jpg/Files/images/natspatr2020-2021/traven/17.jpg/Files/images/natspatr2020-2021/traven/15.jpg/Files/images/natspatr2020-2021/traven/16.jpeg

За мир і свободу

Багато років минуло з часів Другої світової війни, виросли нові покоління, але пам’ять про неї залишиться в наших серцях, бо неможливо забути біль і страждання, що випали на долю наших дідів і прадідів. Їхній подвиг в ім’я майбутнього не забудеться ніколи…

7 травня 2021 року в 2 - А класі НВК (класний керівник Баяндіна В.А.) було проведено дистанційний виховний захід до Дня пам'яті та примирення, де учні дізналися про події та героїв Другої Світової війни.

Історія нас вчить, що український народ перемагає тоді, коли його громадяни єдині, соборні, діють разом і захищають те, що їм дороге. Коли ми разом, коли ми відчуваємо, що справедливість на нашому боці і стоїмо за свою землю, тоді ми непереможні. Наприкінці заходу учні створили малюнки, на яких зобразили свободу й мир, як вони їх уявляють, бо всі ми дуже прагнемо, щоб мир на нашій землі був завжди!

/Files/images/natspatr2020-2021/traven/11.jpg/Files/images/natspatr2020-2021/traven/13.jpg/Files/images/natspatr2020-2021/traven/10.jpg/Files/images/natspatr2020-2021/traven/12.jpg

«Живуть у пам’яті народній…»

І живуть у пам’яті народу

Його вірні дочки і сини,
Ті, що не вернулися з походів
Грізної, великої війни.

Їх життя, їх помисли високі,
Котрим не судилось розцвісти,
Закликають мир ясний і спокій,
Як зіницю ока, берегти.

(В. Симоненко) Друга світова війна 1939-1945 рр. стала найкривавішою та найжорстокішою в історії людства, тому щороку 8 та 9 травня весь світ вшановує пам’ять кожного борця з нацизмом, кожної жертви тієї страшної війни. У ці пам’ятні дні надзвичайно важливо згадувати та вшановувати як ветеранів, так і всіх, хто постраждав від нацизму: дітей війни, колишніх в’язнів концтаборів, військовополонених.

З нагоди Дня пам’яті та примирення, 76-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні учні 9-В класу НВК (класний керівник Гречишкіна М.М.) відвідали меморіал Пам’яті загиблим воїнам, що в міському парку ім. Ю. Гагаріна, і, поклавши квіти, вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

/Files/images/natspatr2020-2021/traven/09.jpg/Files/images/natspatr2020-2021/traven/08.jpg

«А мак цвіте!»

Доки світанками сонце встає,

А на калині зозуля кує –

Пам’ять людська не забуде повік

Мук закатованих, попелу крик.

6 травня 2021 року в 2 –Б класі НВК (класний керівник Сабєгатулліна В.В.) було проведено онлайн інформаційно-просвітницький захід «А мак цвіте!», присвячений Дню пам’яті та примирення, Дню перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Протягом уроку учні дізналися, що 8 травня та 9 травня Україна вшановує пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом під час Другої світової війни 1939-1945 рр., а також інших жертв війни. Сумна й важлива дата нагадує всім нам про необхідність збереження миру на планеті. Другокласники власноруч виготовили з різного матеріалу червоні маки – символи пам’яті майже 8 мільйонів загиблих під час тієї війни співвітчизників та 65 мільйонів убитих у світі.

/Files/images/natspatr2020-2021/traven/06.png/Files/images/natspatr2020-2021/traven/05.jpg/Files/images/natspatr2020-2021/traven/04.jpeg/Files/images/natspatr2020-2021/traven/07.png

"А мак цвіте!"

5 травня 2021 р. у 10-А класі Мирноградського НВК (класний керівник Доценко В.В.) було проведено дистанційний захід, присвячений Дню пам'яті та примирення, перемоги над нацизмом у Другій світовій війні "А мак цвіте!". У ході уроку учні долучилися до контентів сайтів Донецького облІППО, Українського інституту національної пам’яті, переглянули відеоролик "Друга світова війна: як ми пам'ятаємо", ознайомились із зворушливими історіями мешканців Сєвєродонецька й Лисичанська та українських бійців, які звільняли ці міста від загарбників. Провідною була колективна робота учнів з використанням Google-сервісів щодо обговорення ключового питання: чому нам потрібно відзначати День пам’яті та примирення, День Перемоги над нацизмом?

/Files/images/natspatr2020-2021/traven/03.jpg/Files/images/natspatr2020-2021/traven/02.jpg/Files/images/natspatr2020-2021/traven/01.jpg

«Чорнобиль – чорний біль…»

Чорнобиль…Чорний біль нашої землі. Скільки б не минуло років, це слово полум’янітиме чорним вогнищем скорботи на карті світу. Наша пам‛ять і пам‛ть багатьох наступних поколінь знову і знову буде повертатися до трагічних квітневих днів 1986 року.

Напередодні 35-ї річниці Чорнобильськоі катастрофи школярі 3-х класів НВК на онлайн годинах спілкування переглянули мультфільм про події в Чорнобилі, з якого дізналися про сташну катастрофу. Діти були вражені масштабами й наслідками трагедіі, героїзмом рятівників- пожежників під час ліквідаціі наслідків аваріі. Учні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання. Вони намалювали малюнки, у яких висвітили події та наслідки Чорнобильської катастрофи, і створили Галерею пам’яті.

/Files/images/natspatr2020-2021/kvten/07.jpg/Files/images/natspatr2020-2021/kvten/10.jpg/Files/images/natspatr2020-2021/kvten/05.jpg/Files/images/natspatr2020-2021/kvten/08.jpg

«Чорнобиль – чорний біль…»

26 квітня − День Чорнобильської трагедії, Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф. У цей день 1986 року на Чорнобильській атомній електростанції стався вибух, який спричинив соціально-екологічну катастрофу глобальних масштабів.

З метою виховання в підростаючого покоління почуття громадянської відповідальності й патріотизму, небайдужого, відповідального ставлення до різних життєвих ситуацій 16 квітня 2021 року в 9-А класі НВК (класний керівник Клименко Ю.В.) відбувся інтерактивний онлайн урок «Чорнобиль - чорний біль душевний і тілесний. Лиш чути звідусіль: «Чи ми колись воскреснем?». За допомогою універсальної онлайн-дошки Padlet учителька створила інтерактивний "стіну", на якій було розміщено інформаційні та документальні матеріали, тематична презентація. https://padlet.com/klimenkou05/9he559fi1u5282wx

Підлітки, ознайомившись із поданою інформацією, наприкінці уроку зробили висновок, що Чорнобиль – не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності багатьох тисяч наших земляків. Біль Чорнобиля відгукнувся у серці кожного жителя нашої країни, назавжди залишаючи у пам’яті народній подвиг ліквідаторів.

/Files/images/natspatr2020-2021/kvten/06.jpg/Files/images/natspatr2020-2021/kvten/04.jpg/Files/images/natspatr2020-2021/kvten/03.jpg/Files/images/natspatr2020-2021/kvten/02.jpg

Чорна дата Чорнобиля

26 квітня - День пам’яті про найбільшу техногенну катастрофу у світі – Чорнобильську аварію, яка сталася в 1986 році. Щороку в цей день громадськість вшановує героїзм пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Напередодні 35-річчя Чорнобильської катастрофи учні 8-А класу НВК пригадали, що вони знають про цю страшну подію. Переглянувши документальні матеріали, підлітки дізналися про страшні наслідки катастрофи в історії людства. Вшановуючи пам’ять жертв аварії, діти створили інтерактивний плакат та електронні листівки. Подвиг цих людей назавжди записано до літопису людської мужності, він навічно залишиться в пам’яті українського народу.

/Files/images/natspatr2020-2021/kvten/01.jpg

Добровольці

Напередодні Дня українського добровольця в 4-В класі (класний керівник Рачок Л. М.) проведено патріотичний виховний захід «Героям – слава!», протягом якого діти дізналися про історію українського добровольчого руху, який бере свій початок ще з часів Запорозької Січі й спалахує у найважчі періоди нашої історії. Яскравим прикладом для нинішіх добровольців стали українські січові стрільці, партизанські загони під час Другої світової війни. Їхню справу продовжили сучасні воїни-захисники, що пройшли крізь найтяжчі бої в Іловайську, Донецькому аеропорту, Мар’їнці… Ці події ввійшли яскравою сторінкою в сучасну літературу. Діти познайомилися з деякими виданнями, послухали вірші, уривки з листів, написані як учасниками АТО та ООС, так і поетами, і ровесниками, яких надихнули історіі героїв; переглянули уривки фільму «Війна химер», а наприкінці заходу намалювали листівки для воїнів, відобразивши в них свої почуття.

/Files/images/natspatr2020-2021/berezen/20.jpeg /Files/images/natspatr2020-2021/berezen/19.jpeg/Files/images/natspatr2020-2021/berezen/17.jpeg/Files/images/natspatr2020-2021/berezen/18.jpeg

«Вони для нас виборюють життя…»

Українці ! Ми з родоводу сильних.

Прозрів народ, і духу смолоскип,

Запалений серцями незборимих,

І пам'ять про синів хай не згаса повік.

День українського добровольця — знаменна дата, що відзначається в Україні 14 березня.

З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету й територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, патріотичного виховання дітей та учнівської молоді класним керівником 10-В класу НВК Голянич Н.Р. було проведено інформаційний урок-презентацію «Вони для нас виборюють життя…».

Протягом заходу учні здійснили історичний екскурс, з якого дізналися, що феномен добровольства здавна притаманний українцям. Одним із перших його прикладів можна назвати Запорозьку Січ – воєнізовану структуру з добровольчих батальйонів, які століттями боронили Україну, Легіон Українських Січових Стрільців, що теж формувався виключно на добровольчих засадах. Але найновіший приклад добровольства в Україні – це Революція Гідності.
Наприкінці уроку підлітки вшанували пам’ять про тих, хто загинув за рідну землю, хвилиною мовчання.
Ми закликаємо вас сьогодні згадати всіх Героїв, які поклали свої голови за рідну землю, за наше майбутнє. Хай пам'ять про них надасть нам сили та волі, мудрості й наснаги для зміцнення власної держави на власній землі.

/Files/images/natspatr2020-2021/berezen/16.jpeg/Files/images/natspatr2020-2021/berezen/15.jpeg/Files/images/natspatr2020-2021/berezen/14.jpeg/Files/images/natspatr2020-2021/berezen/13.jpeg

«За покликом серця»

14 березня відзначається День українського добровольця. З нагоди цієї пам’ятної дати в 5-В класі НВК (класний керівник Зелінська О.В.) було проведено виховну годину «За покликом серця». Протягом заходу учні переглянули відеоролик "Зроблено в Україні. Запорізька Січ", активно брали участь у вікторині про козаків. Діти усвідомили, що нині ми вшановуємо пам'ять тих, хто зі зброєю в руках відстоював право українського народу бути господарем на власній землі.

/Files/images/natspatr2020-2021/berezen/12.jpg/Files/images/natspatr2020-2021/berezen/10.jpg/Files/images/natspatr2020-2021/berezen/11.jpg/Files/images/natspatr2020-2021/berezen/09.jpg

День українського добровольця

У березні відзначається одна з найважливіших історичних та державотворчих дат - День українського добровольця. 11 березня 2021 року в 7-А класі НВК (класний керівник Радченко Ю.І.) було проведено виховну годину, присвячену цьому важливому дню. Діти, переглянувши тематичну презентацію «10 фактів про українських добровольців», інтерв’ю з добровольцями та відеосюжет «3-тисячний мітинг за Єдність України», наприкінці заходу зробили висновок, що завдяки добровольчому руху в 2014 році наша армія змогла піднятися з колін, дати відсіч агресії, і наша держава вистояла.

/Files/images/natspatr2020-2021/berezen/07.jpg/Files/images/natspatr2020-2021/berezen/06.jpg/Files/images/natspatr2020-2021/berezen/05.jpg/Files/images/natspatr2020-2021/berezen/08.jpg

«Вічний, як народ…»

9 березня 2021 року Україна відзначає 207 років від дня народження Тараса Шевченка. Учителі української мови та літератури, учні НВК не залишились осторонь цієї події. Із метою вшанування пам’яті реформатора української мови, основоположника української літератури, популяризації його літературної та мистецької спадщини, культурного розвитку молодих громадян України в навчальному закладі було проведено низку заходів. Перегляд відеофільму «Цікаві факти про генія» не залишив байдужим жодного дев’ятикласника. Учні здійснили віртуальну екскурсію місцями перебування Т. Шевченка в різні етапи його життя, отримали інформацію про його живописну спадщину. Старшокласники мали нагоду позмагатися під час гри «Великий Кобзар», демонструючи свої знання біографії та етапів творчості поета під час виконання різноманітних завдань: «Хмари слів», розгадування кросворда, «Літературний пінг-понг», «Асоціація», «Для мене Шевченко…». Гімназисти презентували творчі роботи, серед яких були презентації, лепбуки, плакати співпраці.

/Files/images/natspatr2020-2021/berezen/03.jpg/Files/images/natspatr2020-2021/berezen/01.jpg/Files/images/natspatr2020-2021/berezen/02.jpg/Files/images/natspatr2020-2021/berezen/04.jpg

День рідної мови

Ти постаєш в новій обнові,
Як пісня, линеш, наше слово,
Ти наше диво калинове,
Кохана материнська мово!

Мова – це серце й душа народу, це великий дар природи, велике досягнення людства. Мова - одне із чудес, за допомогою якого люди передають найтонші відтінки думок і почуттів. Вона віддзеркалює душу народу, свою історію. Наша рідна мова – цілюще джерело, з якого черпають живодійну силу українські пісні, думи, легенди, літературні надбання.

Таким епіграфом до Міжнародного дня рідної мови було розпочато літературну вікторину з учнями 4-Б класу НВК (учитель Татарінова Г.М.), присвячену рідній українській мові..
На початку заходу учні декламували вірші відомих українських письменників: Дмитра Білоуса, Павла Тичини,Тараса Шевченка, Лесі Українки, Олександра Олеся, а потім стали учасниками вікторини «Знавці української мови». Дітям дуже сподобалися конкурси: «Спробуй казку відгадати», «Скажи без затримки», «Мовне асорті», «Всезнайко» тощо. Школярі із великим задоволенням пригадали українські приказки, прислів’я, афоризми, скоромовки, пісні, розгадували загадки.

Тож вивчайте рідну мову
Вже тепер з маленьких літ.
Українське наше слово
Хай звучить на цілий світ!7

/Files/images/natspatr2020-2021/lyutiy/31.jpeg/Files/images/natspatr2020-2021/lyutiy/30.jpeg/Files/images/natspatr2020-2021/lyutiy/29.jpeg/Files/images/natspatr2020-2021/lyutiy/32.jpeg

День рідної мови

18 лютого 2021 року в 6-х класах НВК (учитель Чехмейстер М.М.) відбувся мовознавчий турнір «Світ українського слова», присвячений Міжнародному дню рідної мови. Учні із задоволенням змагались у конкурсах «Утвори слово», «Синоніми в ряд», «Відтвори прислів’я», «Упізнай іменник», шукали відповіді на загадки-жарти, розгадували ребуси. За цікавим заняттям час пролетів весело й непомітно! А учні 9-Б класу (класний керівник Бусова С.Л.) створили електронну афішу за допомогою онлайн-дошки «Google Jamboard». Працюючи в групах, діти обрали найяскравіші зображення та влучні слова про значення мови в житті людини.

/Files/images/natspatr2020-2021/lyutiy/25.jpg/Files/images/natspatr2020-2021/lyutiy/28.jpg/Files/images/natspatr2020-2021/lyutiy/27.jpg/Files/images/natspatr2020-2021/lyutiy/26.jpg

21 лютого - Міжнародний день рідноі мови

Не цурайтесь мови, люди,
Рідного джерельця.
Хай вона струмочком буде,
Хай дійде до серця.

21 лютого - Міжнародний день рідноі мови.
Напередодні цього свята в 3-А класі Мирноградського НВК (учитель Гобиш Н.І.) відбувся виховний захід "Мова - безцінний скарб народу", який мав на меті сформувати в учнів розуміння того, що украінська мова - наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Украіна як держава. Протягом уроку діти , звертаючись до історії свята, переглянули відеопрезентацію «День рідноі мови», узяли участь у тематичних конкурсах: «Вірю-не вірю», «Так чи ні», «Слова-перевертні» тощо.
Наприкінці заходу школярі поділилися своіми враженнями про багатство і красу рідноі мови, висловили бажання більше спілкуватися украінською мовою. Адже мова - це духовна святиня, душа народу.

/Files/images/natspatr2020-2021/lyutiy/17.jpeg/Files/images/natspatr2020-2021/lyutiy/16.jpeg/Files/images/natspatr2020-2021/lyutiy/15.jpeg/Files/images/natspatr2020-2021/lyutiy/18.jpeg

День рідної мови в НВК

21 лютого всі народи Землі відзначають Міжнародний день рідної мови, проголошений Генеральною конференцією ЮНЕСКО в листопаді 1999 року. За недовгий час свого існування це свято вже стало традиційним, адже дає змогу кожному громадянинові відчути себе частиною свого великого народу.

З нагоди свята учні 11-А класу НВК (класний керівник Дробязко Ю.В.) стали учасниками мовознавчого калейдоскопу «Бринить, співає наша мова…», який складався з декількох етапів. Старшокласники підготували й провели інформаційну хвилинку «Наша мова калинова», познайомивши однокласників з історією свята. Під час заходу переглянули відео «Солов'їна мова», пригадавши поетичні рядки сучасних авторів і класиків літератури. Найбільше емоцій викликали завдання «Битва поколінь», «Асоціації», «Камінь спотикання», «Упізнай фразеологізм», які старшокласники виконували із задоволенням.

Міжнародний день рідної мови – це свято, яке сприяє духовному збагаченню, поєднанню культур та зміцненню принципів толерантності в нашій гімназійній родині.

/Files/images/natspatr2020-2021/lyutiy/14.jpg/Files/images/natspatr2020-2021/lyutiy/13.jpg/Files/images/natspatr2020-2021/lyutiy/11.jpg

«Небесна Сотня: герої нашого часу»

19 лютого 2021 року, напередодні Дня вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні, учні 6-Б класу Мирноградського НВК стали учасниками виховної години «Небесна Сотня: герої нашого часу». Протягом заходу школярі переглянули відео «Люди творять історію», відвідали діючий стенд «Небесна Сотня: герої не вмирають», що відображає подвиг Героїв Небесної Сотні, які віддали свої життя під час Революції Гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права та свободи людей. Наприкінці уроку діти, запаливши свічки, виклали з них знакову цифру й вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні хвилиною мовчання.

Молимось та пам'ятаємо тих янголів, які тримають небо для нас, - нашу Небесну Сотню та всіх тих, кого забрала війна. Герої не вмирають! Слава Героям!

/Files/images/natspatr2020-2021/lyutiy/24.jpg/Files/images/natspatr2020-2021/lyutiy/23.jpg/Files/images/natspatr2020-2021/lyutiy/22.jpg/Files/images/natspatr2020-2021/lyutiy/21.jpg

«Небесна Сотня»

19 лютого 2021 року в 3-Б класі НВК (учитель Колесник Е.О.) було проведено виховну годину "Небесна сотня", яка мала на меті познайомити школярів із історичним та суспільним значенням Революції гідності, розкрити суть подвигу Небесної Сотні, вшанувати героїзм українських захисників - тих, які полягли, і тих, які нині зі зброєю в руках захищають суверенітет України, прищеплювати любов до Батьківщини, виховувати патріотичну свідомість, розвивати бажання стати гідними громадянами України. Діти, затамувавши подих, спостерігали за подіями, які оживали перед ними на екрані, вдивлялися в обличчя героїв, яких нині називають Небесною Сотнею. Наприкінці уроку третьокласники вшанували пам’ять полеглих героїв хвилиною мовчання.

/Files/images/natspatr2020-2021/lyutiy/20.jpg/Files/images/natspatr2020-2021/lyutiy/19.jpg

«Небесна Сотня. Люди творять історію».

Подвиг героїв Небесної Сотні має визначне значення для рідної Батьківщини. Перш за все вони віддали свої життя за те, щоб кожен наш новий день був сповнений свободи, надії та світла.

Із метою вшанування подвигу та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні 19 лютого 2021 року в 9-В класі НВК відбулася виховна година на тему «Небесна Сотня. Люди творять історію».

Головні засоби захисту під час подій на майдані спонукали учнів на створення власної інсталяції , де каска перетворилася на повітряну кулю, щит - на фортепіано, а каміння - на затишний будинок. Бо ми всі прагнемо одного – миру, спокою, міцної та квітучої держави, чистого неба над головою.

Герої Небесної Сотні – уособлення людської, громадянської та національної відваги й самовідданості. Хай палають свічки пам’яті на честь загиблих героїв Небесної Сотні в наших серцях…

/Files/images/natspatr2020-2021/lyutiy/10.jpeg/Files/images/natspatr2020-2021/lyutiy/09.jpeg

Пам’ятаймо наших героїв!

З метою увічнення великої людської, громадянської та національної відваги й самовідданості, сили духу й стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року — лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України, урядом встановлено пам’ятний день 20 лютого - День вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні. З нагоди цієї знакової дати 18 лютого 2021 року в 8-Б класі НВК було проведено тематичний виховний захід, на якому учні розширили свої знання щодо поняття «Революція гідності», дізналися більше про події того часу, а наприкінці уроку вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання.

Пам’ятаймо наших героїв та цінуймо те, що маємо.

/Files/images/natspatr2020-2021/lyutiy/07.jpg/Files/images/natspatr2020-2021/lyutiy/08.jpg

Урок Пам’яті

Горить свіча, і пам’яті сльоза

Додолу з неї краплями стікає.Земля ридає, плачуть небеса –Героїв Україна пам’ятає.

Урок Пам’яті, перегляд відеокліпу «Ще не вмерла Україна! Присвячується Євромайдану», хвилина мовчання, молитва… Саме такими реквіємними заходами запам’ятається учням 4-А класу НВК (класний керівник Зерниченко Т.В.) День Героїв Небесної Сотні - день ушанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення їх пам'яті.

Схиляємо голови перед солдатами, волонтерами, медиками, які сьогодні виборюють наше право бути незалежними, наше право бути...
Пам'ятаємо тих янголів, які тримають небо для нас, - нашу Небесну Сотню та всіх тих, кого забрала війна.
Герої не вмирають! Слава Героям!

/Files/images/natspatr2020-2021/lyutiy/06.jpg/Files/images/natspatr2020-2021/lyutiy/05.jpg

День вшанування учасників бойових дій

Щороку 15 лютого в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Афганська війна була останньою з великих імперських авантюр Радянського Союзу. 15 лютого 1989 року останній радянський солдат залишив афганську землю — війна була програна.

Згідно зі статистикою, в Афганістані загинули 4 тисячі українців. 72 українських воїни зникли безвісти. Майже 3 тисячі матерів втратили своїх синів, півтисячі жінок стали вдовими, 711 дітей – сиротами.

Більше 8 тисяч українців отримали поранення, 6 тисяч залишилися інвалідами. Це страшна ціна, яку заплатила Україна за імперські амбіції Кремля.

У цей день члени шкільного гуртка «Літературне краєзнавство» (кер. Федорченко Е.В.) створили тематичну викладку документальних та фотоматеріалів «Я повернуся, мамо..» та фотоекспозицію «Афганістан – біль наших душ», з яких школярі дізналися, як молоді воїни-афганці виконували свій обов’язок за межами рідної країни.

Крім афганців, цього дня вшановують і інших військових, які брали участь у різних війнах в часи СРСР та незалежної України. У період незалежності в миротворчих операціях за межами країни загинуло 49 військових. 15 лютого Україна схиляє голову перед своїми синами, що воювали та загинули в 16-ти країнах світу.

/Files/images/natspatr2020-2021/lyutiy/04.jpeg/Files/images/natspatr2020-2021/lyutiy/03.jpeg/Files/images/natspatr2020-2021/lyutiy/02.jpeg/Files/images/natspatr2020-2021/lyutiy/01.jpeg

Бій за майбутнє України

29 січня – День пам’яті полеглих у бою під Крутами. У цей день 1918 року молоді патріоти стримали наступ ворога на Київ, виявивши жертовність і героїзм заради незалежності України.

29 січня 2021 року учні 7-В класу НВК під час уроку пам’яті «Пам’ятаємо героїв Крут» переглянули історичний фільм, події якого розповіли їм про страшні зимові події 1918 року, та обговорили подробиці та причини бою на залізничній станції. Гімназисти визнали, що юні захисники Української Народної Республіки власною кров'ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху.

/Files/images/natspatr2020-2021/schen/10.jpeg/Files/images/natspatr2020-2021/schen/09.jpeg

«Крути – і сум, і біль, і вічна слава України»

29 січня в Україні вшановують пам’ять Героїв Крут. Бій під Крутами в 1918 році став символом героїзму молодого покоління в боротьбі за незалежність України.

28 січня 2021 року в 11-Б класі НВК відбувся урок пам'яті «Крути - і сум, і біль, і вічна слава України», на якому підлітки пригадали історичні події 1918 року, переглянувши відеофільм «Крути 1918» і обговоривши його. Наприкінці заходу було вшановано хвилиною мовчання пам'ять юнаків, які трагічно загинули в бою під Крутами 29 січня 1918 року.

Вічна слава героям Крут!

/Files/images/natspatr2020-2021/schen/05.jpg/Files/images/natspatr2020-2021/schen/04.jpg/Files/images/natspatr2020-2021/schen/06.jpg/Files/images/natspatr2020-2021/schen/08.jpg

«У пам’яті навічно»

27 січня, у День пам'яті жертв Голокосту, у 5-А класі НВК було проведено тематичну інформаційну 15-тихвилинку «У пам'яті навічно…». Діти дізналися, що Голокост («Катастрофа», «Шоа») – це переслідування та масове знищення осіб єврейської та ромської національностей на території Німеччини, її союзників та окупованих ними землях під час Другої світової війни (у широкому розумінні - протягом 1933-1945рр.). За загальними оцінками внаслідок геноциду єврейського народу за часи Другої світової війни загинуло до 6 мільйонів осіб. Наймасштабнішою акцією в історії Голокосту стали масові вбивства євреїв у Бабиному Яру Києва. Тільки за два дні – 29-30 вересня 1941 року нацистами було знищено біля 34 тисяч осіб. Але найбільш вразила й розчулила дітей історія "британського Шиндлера" сера Ніколоса Вінтона, який у роки Другої світової війни врятував від смерті 669 дітей і нікому про це не розповідав. Діти зазначили, що такий вчинок можна вважати символом мужності, глибокої людяності і милосердя.

"Ми низько голову схиляємо"

27 січня в усьому світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.

Починаючи з середини ХХ ст., слово «Голокост» стало загальновживаним по відношенню до хвилі терору проти єврейського населення, розпочатого Гітлером, та винищення нацистами під час Другої світової війни євреїв та інших народів Європи.

27 січня 2021 року в 10-А класі Мирноградського НВК було проведено виховний захід з метою вшанування пам'яті загиблих під час Голокосту "Ми низько голову схиляємо". Класний керівник Доценко В. В. акцентувала увагу школярів на понятті «Голокост» та історії його виникнення, історичних фактах, які ввійшли в історію як трагедія ХХ століття та передали всю глибину трагізму приречених на смерть людей. Бібліотекар НВК Федорченко Е. В. підготувала для учнів усний журнал «Голокост – жахіття ХХ століття». Учні, переглянувши тематичні відеоролики, ділилися враженнями щодо події та глибоко співчували жертвам світової трагедії та тим людям, які дивом урятувалися від масового знищення нацистами. З болем, сумом і жалем в очах і душах учні підсумували, що такого жаху не повинно повторитися. Хвилиною мовчання підлітки вшанували пам’ять жертв Голокосту.

На жаль, ще багато людей нічого не знають про Голокост, який забрав мільйони людських життів. Пам’ять про ті страшні часи необхідна, щоб наші діти не стали жертвами, катами чи байдужими спостерігачами.

/Files/images/natspatr2020-2021/schen/02.jpeg/Files/images/natspatr2020-2021/schen/01.jpeg/Files/images/natspatr2020-2021/schen/03.jpeg

6 грудня – День Збройних сил України

До Дня Збройних Сил Україниз метоювшанування мужності та героїзму захисників нашої країни в 9-Б класі 7 грудня було проведено класну годину, під час якої учні пригадали історію сучасної української армії.

Дівчата приготували вітання для однокласників, створивши жартівливі портрети майбутніх захисників-однокласників. Творча робота в групах сприяла розвитку дружніх стосунків у колективі.

/Files/images/natspatr2020-2021/16.jpg/Files/images/natspatr2020-2021/17.jpg/Files/images/natspatr2020-2021/15.jpg/Files/images/natspatr2020-2021/14.jpg

«Запали свічку пам’яті»

28 листопада, у четверту суботу місяця, в Україні відзначають День пам'яті жертв голодоморів. Він був запроваджений Указом Президента України в 1998 році.

Нашим спільним обов'язком є гідне вшанування вбитих голодом жертв комуністичного режиму, яке цьогоріч відбувається в особливих умовах. Людським життям загрожує пандемія коронавірусної хвороби. Запроваджені карантинні заходи вносять обмеження в проведення масових меморіальних заходів, але ця обставина не може перешкодити гідному вшануванню пам'яті жертв Голодомору.

Учні НВК долучилися до акції “Запали Свічку пам'яті”: 28 листопада о 16:00 школярі засвітили свічки у вікнах своїх домівок і залишили їх на підвіконнях, вшановуючи пам'ять про мільйони замучених голодом українців. Учні 2-В класу переглянули відеоурок "Історія квітки незабудки як символу Голодомору" й виготовили квітку - незабудку, яку розмістили у своїх оселях.

Збережемо пам’ять… Збережемо правду…

/Files/images/natspatr2020-2021/listopad/52.jpg/Files/images/natspatr2020-2021/listopad/53.jpg/Files/images/natspatr2020-2021/listopad/54.jpeg/Files/images/natspatr2020-2021/listopad/50.jpeg/Files/images/natspatr2020-2021/listopad/49.jpeg/Files/images/natspatr2020-2021/listopad/56.jpeg

Пам'ятаємо. Не забудемо...

Голодомор 1932-1933р.р. найстрашніший за наслідками. Понад мільйон померлих від голоду – діти віком до 10 років. Мабуть, немає в Украіні родини, якої б не торкнулися ті трагічні подіі.

Учням 3-А класу( класний керівник Гобиш Н.І) було запропоновано переглянути тематичний фільм «Голодний дух» , з якого вони дізналися про страшну трагедію того часу. Діти вшанували пам'ять украінців, яких забрав голод, хвилиною мовчання.

/Files/images/natspatr2020-2021/listopad/47.jpg/Files/images/natspatr2020-2021/listopad/46.jpg/Files/images/natspatr2020-2021/listopad/45.jpg/Files/images/natspatr2020-2021/listopad/44.jpg

Голодомор

Маючи на меті виховати патріотів своєї держави, здатних на скорботу та пам'ять про мільйони загублених життів співвітчизників, 26 листопада у 8-Б класі НВК пройшов захід, присвячений страшним подіям 1932-1933 рр., а саме Голодомору. Учні, переглянувши відеоролик «Що таке голодомор», пригадали трагічне минуле нашого народу, ушанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання. Необхідно вчити дітей з повагою ставитися до історії своєї країни, бо без минулого не буде майбутнього.

/Files/images/natspatr2020-2021/listopad/42.jpg/Files/images/natspatr2020-2021/listopad/41.jpg/Files/images/natspatr2020-2021/listopad/40.jpg/Files/images/natspatr2020-2021/listopad/39.jpg/Files/images/natspatr2020-2021/listopad/43.jpeg

Трагічні сторінки історії

24 листопада в 6-в класі (класний керівник Черкашина Ю.В.) було проведено виховний захід щодо вшанування пам’яті жертв Голодомору. До уваги учнів було представлено тематичний фільм «Червоне намисто», з якого вони дізналися про трагічні події минулих років, поділилися враженням від побаченого й ушанували пам’ять безвинно замучених голодом та політичними репресіями людей хвилиною мовчання.

/Files/images/natspatr2020-2021/listopad/38.jpg/Files/images/natspatr2020-2021/listopad/37.jpg

«Рік33-тій…Голод…Голод…Голод…»

У серці б’ють, неначе молот.

Немов прокляття ожива,

Рік тридцять третій.

Голод…Голод…Голод…

Щороку в четверту суботу листопада Україна й увесь світ вшановують пам'ять жертв Голодомору 1932-1933 років. З цієї нагоди в 9-В класі НВК (класний керівник Голянич Н.Р.) було проведено виховну годину – реквієм « Рік 33-ій…Голод…Голод…», присвячену пам’яті мільйонів українських селян, які загинули мученицькою смертю від штучного Голоду, заподіяного Сталінським тоталітарним режимом у 1932-33 рр. Переглянувши документальні матеріали, підлітки перенеслися уявою в трагічні 30-ті роки історії нашої України. Жахливо навіть через багато років ступати болючими стежками страшної трагедії, яка сталася на благословенній землі квітучого українського краю. Досі не віриться, що тут раптово зник хліб, люди залишилися без зернини. І це в урожайний 1932 рік . Пухли старі й малі, умирали родинами й селами. Смерть чекала на шляхах, городах, у хатах. Наприкінці заходу гімназисти хвилиною мовчання вшанували пам’ять усіх замордованих голодом людей.

/Files/images/natspatr2020-2021/listopad/33.jpeg/Files/images/natspatr2020-2021/listopad/34.jpeg/Files/images/natspatr2020-2021/listopad/35.jpeg/Files/images/natspatr2020-2021/listopad/36.jpeg

Революція Гідності та Свободи

20 листопада учні Мирноградського НВК згадували про події Революції Гідності або Євромайдану — політичні та суспільні зміни в Україні з 21 листопада 2013 до лютого 2014 року, які розпочалися протиправним розгоним мирної акції студентів і громадських активістів проти відмови політичного керівництва країни від законодавчо закріпленого курсу на Європейську інтеграцію і масовим протестом громадян України на ці брутальні дії правоохоронних органів.

До Дня Гідності та Свободи в 10 - Б класі НВК відбувся урок історичної правди. Протягом заходу учні, затамувавши подих, спостерігали на екрані за перебігом подій у ході презентації «Революція гідності та свободи», відвідали тематичну книжкову виставку «Нація героїв » (бібліотекар Е.В. Федорченко), на якій представлені видання, що висвітлюють героїчні події Майдану та патріотизм і мужність українців. Під час уроку старшокласники ставили зовсім не дитячі питання, коментували побачене. Наприкінці заходу присутні вшанули хвилиною мовчання пам'ять загиблих героїв Майдану.

/Files/images/natspatr2020-2021/listopad/31.jpg/Files/images/natspatr2020-2021/listopad/30.jpg/Files/images/natspatr2020-2021/listopad/29.jpg/Files/images/natspatr2020-2021/listopad/32.jpg

«Україна – країна нескорених»

До Дня Гідності та Свободи - однієї із знакових дат в історії України - учні 7-А класу НВК підготували й провели виховний захід «Україна – країна нескорених!». Класний керівник Ю.І. Радченко розповіла учням про події Майдану восени 2004 року та в листопаді 2013 - лютому 2014 роках. Протягом заходу школярі декламували вірші про рідну Україну, загиблих героїв, вшанували їх пам’ять хвилиною мовчання, а наприкінці уроку вчителька побажала юним громадянам не втрачати людську гідність та вірити в щасливе майбутнє нашого народу.

/Files/images/natspatr2020-2021/listopad/28.jpg/Files/images/natspatr2020-2021/listopad/27.jpg/Files/images/natspatr2020-2021/listopad/26.jpg/Files/images/natspatr2020-2021/listopad/25.jpg

«Свобода – це вміння сказати “так” своїм мріям. Гідність – це вміння сказати “ні” своїм страхам»

Із метою донесення до сучасного покоління об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, ушанування патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та в листопаді 2013 року - лютому 2014 року стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору, 18 листопада в 2 – Б класі НВК проведено тематичний захід до Дня Гідності та Свободи «Свобода! Гідність!». Класний керівник 2 - Б класу Сабєгатуліна В.В. ознайомила другокласників з історією виникнення пам’ятної дати, допомогла учням розібратися в значеннях понять «гідність» і «свобода», протягом уроку формувала в школярів розуміння єдності й цілісності України. Під час заходу другокласники переглянули відеокліп «Революція Гідності», складали асоціативні кущі, виконували пісню «Я малюю синє небо», танок «Україна – це ти», а наприкінці виготовили голубів Миру та сплели символічний вінок побажань.

/Files/images/natspatr2020-2021/listopad/24.jpg/Files/images/natspatr2020-2021/listopad/22.jpg/Files/images/natspatr2020-2021/listopad/21.jpg/Files/images/natspatr2020-2021/listopad/20.jpg

« День Гідності та Свободи»

Учні 11-А класу Мирноградського НВК долучилися до вшанування патріотизму й мужності громадян, які стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів держави та її європейського вибору. Старшокласники, переглянувши відеоролик «Революція Гідності. Згадаймо головне» та взявши участь в обговоренні питань за темою «Культура гідності. Особиста гідність», пригадали дві доленосні для сучасної України події-Помаранчеву революцію 2004-го року та Революцію Гідності 2013-го.

/Files/images/natspatr2020-2021/listopad/19.jpg/Files/images/natspatr2020-2021/listopad/16.jpg/Files/images/natspatr2020-2021/listopad/17.jpg/Files/images/natspatr2020-2021/listopad/18.jpg

«Я люблю українську мову!»

Щороку 9 листопада в Україні відзначається День украї́нської писе́мності та мо́ви. Це свято спрямоване на підтримку рідної мови, демонстрацію її краси та багатства, привернення уваги до її проблем, вивчення, розвитку, популяризації. У цей день учні 2 – Б класу НВК (класний керівник Сабєгатуліна В.В.) вчилися вдосконалювати свою мову. Діти переглядали відео «День української писемності і мови», відповідали на запитання інтелектуальної вікторини "Я люблю українську мову", співали пісню «Рідна мова», танцювали танок «Ми діти твої, Україно!», розфарбовували тематичні малюнки.

/Files/images/natspatr2020-2021/listopad/12.jpg/Files/images/natspatr2020-2021/listopad/11.jpg/Files/images/natspatr2020-2021/listopad/13.jpg/Files/images/natspatr2020-2021/listopad/14.jpg

«Бринить, співає наша мова…»

День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. Із метою усвідомлення необхідності пропагування української мови в суспільстві, підвищення власної мовної культури учні середньої ланки НВК долучились до тематичних заходів. Восьмикласники декламували вірші про мову, учні шостих класів виявили творчі здібності в конкурсі «Намалюй приказку про мову». З п’ятим класом у бібліотеці закладу був проведений захід "Бринить, співає наша мова, чарує, тішить і п'янить", під час якого діти взяли участь у мовознавчому двобої «Вивчай! Знай! Рідну мову люби, поважай!». У цей день діти отримали чудовий настрій, відчули гордість за рідну мову та народ.

/Files/images/natspatr2020-2021/listopad/08.jpg/Files/images/natspatr2020-2021/listopad/07.jpg/Files/images/natspatr2020-2021/listopad/09.jpg/Files/images/natspatr2020-2021/listopad/10.jpg

До Дня української писемності та мови

На початку листопада відзначається державне свято – День української писемності та мови, метою якого є згуртування українців навколо рідного слова. І хоча свято ще попереду, та учні НВК вже долучилися до нього.

5 листопада старшокласники підготували для школярів інформаційну хвилинку «Цікаві факти про українську мову», учні 9-х класів узяли участь у грі «Вірю – не вірю» та мовознавчому олімпійському турнірі 2020, де складали анаграми, знаходячи слова-відгадки. Десятикласники, використовуючи тематичні картки, мали змогу продемонструвати свої знання з лексики у «Фразеологічному калейдоскопі». Перші заходи захопили учнів, вони з нетерпінням чекатимуть наступних.

/Files/images/natspatr2020-2021/listopad/05.jpg/Files/images/natspatr2020-2021/listopad/03.jpg/Files/images/natspatr2020-2021/listopad/02.jpg/Files/images/natspatr2020-2021/listopad/06.jpg/Files/images/natspatr2020-2021/listopad/01.jpg/Files/images/natspatr2020-2021/listopad/04.jpg

Сторінками історії

29 вересня 2020 року в Україні відзначають 79-ті роковини одного з найжахливіших символів Голокосту - масових розстрілів мирного населення в урочищі Бабин Яр у Києві, вчинені нацистами в 1941-1943 роках.

Бабин Яр — страшна сторінка в історії всього людства. Понад сто тисяч людей стали жертвами спотвореного світогляду та нелюдської жорстокості.

Члени гуртка НВК «Нащадки Перемоги» до цієї пам’ятної дати підготували документальну фотовиставку «Очима болю і вустами гніву», яка засвідчує сучасникам, що в колективній пам’яті народу подібні скорботні події не мають жодних часових проміжків і будь-яких термінів.

Трагічні сторінки історії слід пам’ятати не тільки, щоб шанувати пам’ять про загиблих, а й для того, щоб зробити висновки з минулого та не допустити помилок у майбутньому.

/Files/images/natspatr2020-2021/13.jpeg

Сторінками історії

5 вересня в Україні відзначають 150 років з дня народження українського військового й політичного діяча Володимира Васильовича Сікевича. Як відомо, генерал-хорунжий Володимир Сікевич у 1918 році спланував та здійснив найуспішнішу операцію щодо звільнення Донбасу від російсько-більшовицьких військ. Протягом тижня учні старших класів НВК були залучені до перегляду презентаційних фільмів, присвячених подіям Української революції 1917-1921 років та героїчній біографії Володимира Сікевича.

/Files/images/natspatr2020-2021/12.jpeg/Files/images/natspatr2020-2021/11.jpeg

«Нескорений Донбас»

8 вересня наш рідний край відзначає День визволення Донбасу від фашистських загарбників. Цього дня ми віддаємо данину поваги тим, хто героїчно боронив свою землю зі зброєю в руках та самовіддано працював у тилу, вшановуємо пам’ять тих, хто загинув, визволяючи рідний край від нацистських окупантів. Восени 1943 року наші діди й прадіди остаточно звільнили Донеччину від фашистської навали, але й донині не вщухає біль людських утрат у тій жахливій смертоносній війні.

До цієї пам’ятної річниці 7 вересня члени гуртків НВК «Нащадки Перемоги» та «Літературне краєзнавство» створили документальну виставку-інсталяцію «Нескорений Донбас», яку мали змогу протягом тижня відвідати учні на годинах спілкування.

Ми схиляємо голови перед світлою пам’яттю тих, хто склав голови в жорстокій боротьбі. Велика шана й подяка живим ветеранам, які нині є не тільки свідками великих подвигів минулого, але й нагадуванням про те, що жахіття війни ніколи більше не має повторитися.

/Files/images/natspatr2020-2021/10.jpeg/Files/images/natspatr2020-2021/09.jpeg

День визволення Донбасу

День 8 вересня 1943 року є визначним для жителів Донецької області. Саме ця дата стала переможною для регіону, коли й наше місто було звільнено від німецько-фашистських загарбників.

7 вересня 2020 року в 9-Б та 9-В класах НВК пройшли Уроки Пам`яті з нагоди річниці визволення Донбасу. Учні пригадали історичні факти про перебіг бойових дій, переглянули документальний відеоролик про події вересня 1943 року під час звільнення рідного краю.

Пам`ять загиблих героїв гімназисти вшанували хвилиною мовчання.

/Files/images/natspatr2020-2021/06.jpg

/Files/images/natspatr2020-2021/05.jpg/Files/images/natspatr2020-2021/08.jpg

/Files/images/natspatr2020-2021/07.jpg


Війна і перемога. Біль і пам’ять

75 років тому, 1 вересня 1939 року, через тиждень після підписання договору про ненапад із СРСР (так званого пакту Ріббентропа-Молотова) нацистська Німеччина вторглася на територію Польської держави, розпочавши найбільшу та найкривавішу трагедію людства – Другу світову війну. Українські землі з перших днів опинилися в епіцентрі бойових дій, тому для українців ця війна почалася саме 1 вересня.

3 вересня 2020 року з нагоди 75-ї річниці завершення Другої світової війни члени гуртків НВК «Нащадки Перемоги» та «Літературне краєзнавство» підготували усний журнал та тематичну викладку літератури «Війна і перемога. Біль і пам’ять». Гімназисти використали документальні матеріали та відеопрезентації, щоб розповісти про страшні та щасливі моменти історії, а юні літератори підготували поетичну сторінку, де лунали вірші про війну та перемогу. Наприкінці заходу школярі запалили свічку пам’яті, вшановуючи хвилиною мовчання загиблих героїв і живих учасників історичних подій.

/Files/images/natspatr2020-2021/04.jpeg/Files/images/natspatr2020-2021/02.jpeg/Files/images/natspatr2020-2021/03.jpeg/Files/images/natspatr2020-2021/01.jpeg

/Files/images/kartinki/09.png


28 червня 1996 року Верховна Рада України ухвалила Конституцію України. Це стало важливою віхою українського державотворення. Конституцiя становить ядро нацiональної правової системи. Вона фiксує головні юридичні та полiтичні аспекти відносин між державою та суспільством: від забезпечення прав i свобод людини до подальшого розвитку держави. У цьому полягає соцiальна цiннiсть Основного закону.

З нагоди річниці прийняття основного закону України на території НВК було піднято державний прапор, з працівниками навчального закладу проведено інформаційну п’ятихвилинку «Конституція – основа державності, створено викладку книжок та періодичної літератури «Сила закону – сила держави», на офіційному сайті закладу та в соціальних мережах розміщено інформаційні матеріали до Дня Конституції України, а бажаючі можуть стати учасниками тематичної онлайн гри «Хто хоче стати мільйонером?»

У цей важливий для країни та її громадян день бажаємо кожному українцю благополуччя, родинного щастя, міцного здоров'я та віри у світле мирне майбутнє нашої України! Нехай вам щастить!

Інформаційні матеріали до Дня Конституції:

http://lisliceum.org.ua/wp-content/uploads/2020/06/Informatsijni_materiali.pdf

Google Сайт «28 червня – День Конституції України»:

https://sites.google.com/view/vnv280620

Онлайн гра «Хто хоче стати мільйонером?» за матеріалами сайту

https://learningapps.org/watch?v=pmzmwkugk20

/Files/images/nats-pat_2019-2020/traven/17.JPG/Files/images/nats-pat_2019-2020/traven/18.jpg


/Files/images/kartinki/12.png

«Позбавлені Батьківщини…»

18 травня в Україні та всьому світі згадують жертв депортації та геноциду кримських татар.

З метою збереження історичної пам’яті, громадянського виховання, національного примирення в 5-А класі НВК було проведено онлайн виховну годину « Позбавлені Батьківщини…». Класний керівник Чехмейстер М.М. ознайомила учнів із матеріалами, які розкривають страшну правду одного із злочинів тоталітарного сталінського режиму. Наприкінці заходу діти переглянули художній фільм «Чужа молитва», що передає біль та страждання людей, яких безпідставно звинуватили, відірвали від рідних домівок та вивезли за тисячі кілометрів.

/Files/images/nats-pat_2019-2020/traven/13.jpg/Files/images/nats-pat_2019-2020/traven/15.jpg/Files/images/nats-pat_2019-2020/traven/16.jpg/Files/images/nats-pat_2019-2020/traven/14.jpg

18 ТРАВНЯ - ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ГЕНОЦИДУ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАРОДУ

18 травня 1944 року розпочалася депортація кримських татар. Нині 18 травня відзначають як День боротьби за права кримськотатарського народу, у цей день світова громадськість вшановує пам'ять жертв цього злочину.

З нагоди Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу з учнями 9-10 класів Мирноградського НВК було проведено тематичні виховні години , де гімназисти ознайомилися з онлайн-матеріалами та архівними фото, які підготував Український інститут національної пам'яті. Також учні долучилися до перегляду художнього фільму «Хайтарма» про депортацію кримських татар 1944 року, у зйомках якого взяли участь більше тисячі осіб з усього Криму. Серед них і ті, хто особисто пережив депортацію. В основі сюжету – історія кримського татарина – двічі героя Радянського Союзу льотчика-винищувача Амет-Хана Султана. Захід не залишив байдужим нікого з підлітків

/Files/images/nats-pat_2019-2020/traven/06.png/Files/images/nats-pat_2019-2020/traven/07.png/Files/images/nats-pat_2019-2020/traven/08.png/Files/images/nats-pat_2019-2020/traven/09 (2).png/Files/images/nats-pat_2019-2020/traven/09.png/Files/images/nats-pat_2019-2020/traven/10.png/Files/images/nats-pat_2019-2020/traven/11.jpg/Files/images/nats-pat_2019-2020/traven/12.jpg

/Files/images/kartinki/07.png

75 років минуло з того часу, як пролунали останні постріли Другої світової війни. Та людська пам'ять не вмирає. Кожного року 9 травня, у це незабутнє свято, звідусіль лунають фронтові пісні, школярі з букетами вітають ветеранів, а дорослі, втираючи сльозу, згадують тих, хто поклав своє життя на вівтар Перемоги.

На жаль, нинішня ситуація у світі, пов’язана з пандемією коронавірусу, обмежує нас у проведенні масових заходів. Але, незважаючи на карантин, учні 3-В класу НВК разом із класним керівником Рачок Л.М. створили онлайн атмосферу свята: зі сльозами на очах слухали сучасні українські пісні до Дня Перемоги, склали вітальні листівки та намалювали малюнки.для ветеранів. Зі святом вас, земляки!

/Files/images/nats-pat_2019-2020/traven/02 (2).jpg/Files/images/nats-pat_2019-2020/traven/01 (2).jpg/Files/images/nats-pat_2019-2020/traven/04.jpg/Files/images/nats-pat_2019-2020/traven/05.jpeg/Files/images/nats-pat_2019-2020/traven/03.jpeg

Дякуємо за мир на землі!

ХХІ століття. Усе далі й далі відходять грізні роки Другої світової війни. Нині ми відзначаємо 75-ту річницю перемоги над нацизмом.

Скільки життів забрала та страшна війна! Скільки доль зруйнувала вона! Немає жодної сім’ї в Україні, якої не торкнулася війна своїм чорним крилом.

8 травня 2020 року учні 8-А класу НВК (класний керівник Клименко Ю.В.) стали учасниками уроку-реквієму «Цінуємо твій подвиг, солдате!». Діти переглянули тематичну презентацію та підготували фотоколажі про своїх пращурів - учасників Другої світової. Саме завдяки їм, таким скромним і водночас сильним духом людям, наш народ вистояв у тій нелегкій боротьбі з фашизмом і здобув Перемогу. Ніколи не згасне пам’ять про тих, хто поліг у боях, хто віддав своє життя за наше щастя. Ми вклоняємося ветеранам! Ми завжди будемо пам’ятати про подвиг загиблих! Миру всім нам на рідній землі, на нашій Україні!

/Files/images/novini_2019-2020/traven/16.jpg/Files/images/novini_2019-2020/traven/15.jpg/Files/images/novini_2019-2020/traven/13.jpg/Files/images/novini_2019-2020/traven/14.jpg/Files/images/novini_2019-2020/traven/11.jpg/Files/images/novini_2019-2020/traven/12.jpg

«Хай пам’ять про війну і перемогу нас єднає!»

З нагоди Дня пам’яті та примирення, 75-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні учні НВК взяли участь у шкільному відеопроєкті "Хай пам’ять про війну і перемогу нас єднає!". Виготовивши власноруч «маки пам'яті», діти у відеозвертанні пригадали події тієї страшної війни, трагедію знищення мирного населення фашистськими загарбниками, ушанували героїзм загиблих солдатів, присвятивши їм поетичні рядки. У проєкті взяли участь 39 учнів, бібліотекар Федорченко Е.В. та педагог-організатор Колесник Т.М. Щиро дякуємо за допомогу в реалізації проєкту класним керівникам і батькам. Вітаємо з Днем Перемоги!

/Files/images/novini_2019-2020/traven/10.jpg/Files/images/novini_2019-2020/traven/09.jpg/Files/images/novini_2019-2020/traven/08.jpg/Files/images/novini_2019-2020/traven/07.jpg

«Пам’ятаємо тих, хто загинув. Шануємо живих»

День пам’яті та примирення, День Перемоги для всіх – особливі дні.

75 років тому на нашому континенті замовкли постріли найкривавішої в історії людства війни. Нині ми згадуємо тих, хто ціною власного життя зупинив нацизм і захистив майбутнє всього світу.

Учні 1-А та 2-А класів НВК «Інтелект України» створили онлайн альбом

«Пам’ятаємо тих, хто загинув. Шануємо живих». Ми у вічному боргу перед тими, хто в жорстокій битві з ворогом отримав Славетну Перемогу, хто в післявоєнні роки відбудовував зруйновану країну.


/Files/images/novini_2019-2020/traven/05.jpg/Files/images/novini_2019-2020/traven/03.jpg/Files/images/novini_2019-2020/traven/06.jpg/Files/images/novini_2019-2020/traven/04.jpg/Files/images/novini_2019-2020/traven/02.jpg/Files/images/novini_2019-2020/traven/01.jpg

І живуть у пам’яті народу
Його вірні дочки і сини,
Ті, що не вернулися з походів
Грізної, великої війни.

Їх життя, їх помисли високі,
Котрим не судилось розцвісти,
Закликають мир ясний і спокій,
Як зіницю ока, берегти.
В. Симоненко

Дзвени струмочком, рідна мово!

Мова – духовний скарб нації. Це засіб людського спілкування, що живе в наших серцях.

У межах атестації 24 лютого 2020 року в 4 – Б класі (учитель Протас І.І.) було проведено виховний захід «Дзвени струмочком, рідна мово!», метою якого було донести до учнів інформацію про заснування Міжнародного дня рідної мови, прищеплювати й розвивати почуття патріотизму, національної гордості за мову. Протягом уроку діти декламували вірші, співали українські пісні, танцювали, виконували різноманітні завдання. Захід наповнив серця всіх учасників і гостей приємними враженнями.

/Files/images/nats-pat2019-2020/lyutiy/12.jpeg/Files/images/nats-pat2019-2020/lyutiy/11.jpeg/Files/images/nats-pat2019-2020/lyutiy/10.jpeg/Files/images/nats-pat2019-2020/lyutiy/09.jpeg

День рідної мови в НВК

21 лютого всі народи Землі відзначають Міжнародний день рідної мови, проголошений Генеральною конференцією ЮНЕСКО в листопаді 1999 року. За недовгий час свого існування воно вже стало традиційним, адже це один із тих днів, коли кожен має змогу відчути себе частиною великого народу.

До відзначення Міжнародного дня рідної мови долучилася вся шкільна родина Мирноградського НВК.

У цей день старшокласники підготували й провели усний журнал «Наша мова калинова», познайомивши слухачів з історією свята, пригадали поетичні рядки сучасних авторів і класиків літератури. Гімназисти 8-х класів стали учасниками філологічного гравікону «Вивчайте, любіть свою мову, як світлу Вітчизну любіть!», у якому мали змогу продемонструвати свої знання з української мови, творчо попрацювати в командах. Не обійшлося й без цікавих мовних турнірів і вікторин («Барви української мови», «Буду я навчатись мови золотої», «Слова подорожують світами»), у яких із задоволенням узяли участь учні 5-7 класів. Діти із завзяттям відповідали на питання та виконували завдання. А в кінці заходів за підрахованими балами обрали найкращого знавця рідної мови. У бібліотеці закладу було створено книжкову виставку: «Мужай, прекрасна наша мово!» Кожна така виставка допомагає юним читачам ближче познайомитися з творами українських письменників, зануритися у світ художньої літератури. Учні старших класів стали учасниками мовознавчої гри «Фразеологічний калейдоскоп», в якій продемонстрували вміння добирати до поданих фразеологізмів відповідні фразеологізми-синоніми та антоніми. Усі ці заходи сприяють вихованню в дітей почуття любові до рідної мови, допомагають розкривати для себе її велич і могутню силу.

Міжнародний день рідної мови – це свято, яке сприяє духовному збагаченню, поєднанню культур та зміцненню принципів толерантності в нашій гімназійній родині.

/Files/images/nats-pat_2019-2020/lyutiy/28.jpg/Files/images/nats-pat_2019-2020/lyutiy/26.jpg /Files/images/nats-pat_2019-2020/lyutiy/31.jpg/Files/images/nats-pat_2019-2020/lyutiy/30.jpg

/Files/images/nats-pat_2019-2020/lyutiy/29.jpg/Files/images/nats-pat_2019-2020/lyutiy/27.jpg

Герої не вмирають…

18-20 лютого 2014 року… Ці трагічні дні і ночі змінили історію нашої держави й нині продовжують змінювати українське суспільство. Захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права та свободи людини під час Революції Гідності, Герої Небесної Сотні поклали свої життя на вівтар свободи та європейського майбутнього України. У війні за незалежність держави народилася нова незалежна нація, яка має творити свою культуру та історію.

З метою увічнення пам'яті Героїв Небесної сотні, ушанування подвигу учасників Революції гідності, виховання в учнів почуття патріотизму й гордості за свою державу в 9-В класі Мирноградського НВК було проведено урок-реквієм «У нашій пам’яті вони назавжди залишились». Гімназисти підготували літературно-документальний монтаж, який супроводжував відеогалерею героїв Небесної Сотні, інсценізували поетичний твір «Мамо, не плач», переглянули відео «На варті неба», «Небесна Сотня поіменно», а наприкінці заходу вшанували пам'ять загиблих на Майдані та воїнів АТО хвилиною мовчання. Під звуки неймовірно тужливої української пісні «Пливе кача» передавали з рук до рук лампадку як свідчення незгасимого вогню пам’яті про Небесну сотню та гордості за подвиг синів і дочок українського народу.

Протягом тижня члени учнівського самоврядування організували й провели поетичний флешмоб «Я – Україна», а в бібліотеці НВК було створено тематичну інсталяцію «Герої не вмирають!», де були представлені документальні та фотоматеріали тих трагічних подій.

Герої не вмирають! Вони навіки залишаться в серцях своїх нащадків.

/Files/images/nats-pat2019-2020/lyutiy/08.JPG/Files/images/nats-pat2019-2020/lyutiy/05.JPG/Files/images/nats-pat2019-2020/lyutiy/04.JPG/Files/images/nats-pat2019-2020/lyutiy/03.JPG/Files/images/nats-pat2019-2020/lyutiy/02.JPG/Files/images/nats-pat2019-2020/lyutiy/01.JPG/Files/images/nats-pat2019-2020/lyutiy/06.JPG/Files/images/nats-pat2019-2020/lyutiy/07.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 2001