• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Методична робота

Методичні об'єднання вчителів Мирноградського ОЗЗСО

Вебінари «Assessment Literacy (AL)»

11 лютого 2022 року Британською Радою було розпочато серію вебінарів з оцінки грамотності «Assessment Literacy (AL)». Разом з учителями та викладачами англійської мови з Вірменії, Грузії, України активними учасниками першої зустрічі «Assessing Speaking skills: The groundwork» стали вчителі Мирноградського ОЗЗСО Лук’янчук О. М. та Гармаш А. В. Під час вебінару педагоги розглянули принципи комунікативного підходу в навчанні, викладанні та навіть оцінюванні. Професор Ноттінгемського університету, ментор Мартін Севіор поділився досвідом, як навчити учнів опанувати складнощі в спілкуванні іноземною мовою та подолати мовний бар'єр за допомогою різних методик.

/Files/images/metodichna_robota/lyutiy/09.jpg/Files/images/metodichna_robota/lyutiy/08.jpg/Files/images/metodichna_robota/lyutiy/07.jpg/Files/images/metodichna_robota/lyutiy/06.jpg

Безбар’єрна грамотність

В українському суспільстві існує комплекс обмежень для різних груп у можливості безбар’єрного доступу до інфраструктури, транспорту, зайнятості, освіти, отримання публічної інформації, послуг з боку держави та бізнесу тощо. У відповідь останніми роками дедалі більше поширюється запит на впровадження інклюзії та безбар’єрності в різних життєвих сферах. Рівний доступ, рівні можливості, забезпечення залучення та універсальності стають важливими темами, які дискутуються та починають впливати на порядок денний.

З метою ознайомлення з основними принципами безбар’єрності на прикладі повсякденних життєвих ситуацій педагогічні працівники Мирноградського ОЗЗСО опановують освітній онлайн-курс «Безбар’єрна грамотність», створений за підтримки ПРООН і ГО «Безбар’єрність», на порталі «Дія. Цифрова освіта» та успішно отримують сертифікати.

/Files/images/metodichna_robota/05.jpg/Files/images/metodichna_robota/07.jpg

Педагогічна майстерність

21.12.2021 учителем інформатики Мирноградського ОЗЗСО Доценко Валерією Валеріївною в межах атестації було проведено урок у 9-А класі за темою «Розв’язування задач із математики, фізики, біології, географії, фізичної культури засобами табличного процесора MS Office Excel». Діяльність учителя була спрямована на формування інформативної компетентності учнів на основі систематизації знань щодо способів опрацювання табличних даних. У ході уроку учні реалізували його основну задачу – створювали контент із розв’язання задач зазначених предметних галузей застосуванням засобів Excel. Дев’ятикласники демонстрували вміння працювати з онлайновими сервісами для пазлів, тестування, а також створювати електронні таблиці, здійснювати форматування комірок, опрацьовувати дані, вводити формули, застосовувати вбудовані функції, будувати діаграми. Партнерська діяльність учителя й учнів сприяла удосконаленню дослідницьких і проєктних навичок школярів, умінь групової взаємодії, колективного пошуку альтернативних рішень навчальної проблеми. Учні впевнено аргументували доцільність використання певних засобів табличного процесора Excel для розв’язування завдань з інших предметних галузей. «Калейдоскоп завдань» дав змогу учням отримати навички, спрямовані на виготовлення тривимірної моделі молекули води.

/Files/images/metodichna_robota/rk2021/gruden2021/12.jpeg/Files/images/metodichna_robota/rk2021/gruden2021/11.jpeg/Files/images/metodichna_robota/rk2021/gruden2021/10.jpeg/Files/images/metodichna_robota/rk2021/gruden2021/09.jpeg

Супервізія

З метою здійснення професійної підтримки та професійного розвитку вчительки початкових класів Воробйової Анастасії Сергіївни в умовах НУШ Мирноградський ОЗЗСО відвідала Мочикіна Марина Віталіївна, методист відділу гуманітарної освіти Донецького ІППО. Серед основних завдань супервізора було консультування, наставництво, сприяння налагодженню партнерської взаємодії між усіма учасниками освітнього процесу в умовах реформування системи освіти, упровадження Концепції НУШ.

/Files/images/metodichna_robota/rk2021/gruden2021/08.jpg/Files/images/metodichna_robota/rk2021/gruden2021/06.jpg/Files/images/metodichna_robota/rk2021/gruden2021/05.jpg/Files/images/metodichna_robota/rk2021/gruden2021/07.jpg

У межах атестації

День Святого Миколая – улюблене свято дітей. Адже Миколай приходить до всіх, хто чемно поводиться та вірить у диво. Це свято таке особливе не лише через подарунки, а ще й тому, що діти мають змогу познайомитися з Чудотворцем.

17 грудня 2021 року в межах атестації учителькою Гобиш Н.І. було проведено виховний захід у 4-А класі «Світом Миколай крокує», який мав на меті познайомити учнів із традиціями святкування дня Святого Миколая в Україні, виховувати в дітей готовність своєчасно допомагати тим, хто потрапив у біду.

Під час квесту школярі виконували різноманітні завдання, подорожуючи станціями. На одній із них учні взяли участь у майстер-класі з виготовлення снігових баб. Це було дуже захопливо та цікаво. А ще діти співали пісні про Миколая, розповідали вірші. Наприкінці свята в гості до учнів завітав сам Святий Миколай з янголами та подарував солодкі подарунки. Малеча була щаслива, а гарний настрій ще довго панував у класі.

/Files/images/atestatsya/atestatsya2021/44.jpg/Files/images/atestatsya/atestatsya2021/45.jpg/Files/images/atestatsya/atestatsya2021/46.jpg/Files/images/atestatsya/atestatsya2021/47.jpg

У межах атестації

16 грудня в межах атестації вчителькою початкових класів Воробйовою А.С. було проведено урок "Я досліджую світ" за темою "Тварини взимку", метою якого було сформувати в дітей уявлення про те, як зимують тварини; показати, як змінюється їхнє життя, виховувати любов і дбайливе ставлення до тварин. Виконуючи різноманітні завдання, вчителька сприяла розвитку в дітей уміння працювати в групах, дослідницької активності, творчих здібностей та інтересів.

/Files/images/atestatsya/atestatsya2021/42.jpg/Files/images/atestatsya/atestatsya2021/41.jpg/Files/images/atestatsya/atestatsya2021/40.jpg/Files/images/atestatsya/atestatsya2021/39.jpg

Ділимося досвідом

30 листопада 2021 року вчительки англійської мови Мирноградського ОЗЗСО Гречишкіна М.М., Кіріенко А.О. та Подольска А.С. взяли участь у роботі міської коучінг-студії новаторських ідей «Розвиток ключових компетентностей учнів на засадах НУШ засобом гейміфікації».

Гейміфікація - це нова форма навчання. В її основу покладено ідею ігрового підходу, що робить навчання більш захопливим та цікавим. Під час заходу педагоги відвідали та проаналізували відкритий урок, познайомилися з досвідом роботи Новікової Ю.Д., здійснювали мандрівку та виконували завдання разом зі смайлом Семом.

Гречишкіна М.М. провела майстер-клас за темою «Упровадження LEGO в освітній процес НУШ на уроках англійської мови». Марина Михайлівна поділилася з учасниками майстер-класу навичками застосування LEGO-конструювання як сучасної освітньої технології та методикою компетентнісного навчання «Шість цеглинок». Робота з конструктором LEGO дозволяє учням у формі пізнавальної гри дізнатися багато важливих ідей і розвинути навички, необхідні в подальшому житті .

/Files/images/metodichna_robota/rk2021/gruden2021/04.jpg/Files/images/metodichna_robota/rk2021/gruden2021/03.jpg/Files/images/metodichna_robota/rk2021/gruden2021/02.jpg/Files/images/metodichna_robota/rk2021/gruden2021/01.jpg

Робота методичних об'єднань Мирноградського ОЗЗСО

Робота МО початкових класів під час канікул

Самоосвіта педагога – це провідна форма вдосконалення професійної компетентності, що полягає в засвоєнні, оновленні, поширенні й поглибленні знань, узагальненні досвіду шляхом цілеспрямованої системної самоосвітньої роботи. Під час зимових канікул учителі початкових класів НВК брали участь у вебінарах і конференціях та поповнили методичні скарбнички дидактичним та демонстраційним матеріалами, створеними власноруч.

Важливим є те , що самоосвіта педагога веде не лише до власного саморозвитку й самовдосконалення професійних потреб, а й до розвитку самих учнів, удосконалення їх пізнавальних інтересів та творчих здібностей.

/Files/images/metodichna_robota/rk2021/schen/12.jpg/Files/images/metodichna_robota/rk2021/schen/11.jpg/Files/images/metodichna_robota/rk2021/schen/10.jpg/Files/images/metodichna_robota/rk2021/schen/09.jpg

Засідання педагогічної ради

21 січня 2021 року в Мирноградському НВК відбулося онлайн засідання педагогічної ради, під час якої адміністрація закладу познайомила присутніх із результатами роботи НВК за І семестр 2020-2021 навчального року: до уваги педагогів було представлено аналіз якості навчальних досягнень гімназистів, результативність участі учнів у ІІ етапі Всеукраїнських предметних олімпіад з навчальних предметів, аналіз виховної роботи та роботи педколективу щодо попередження дитячого травматизму. У ході опрацювання методичної теми «Педагогічний дизайн навчання онлайн» вчителі ділилися досвідом щодо організації самоосвітньої діяльності, а педагоги, які мають пройти атестацію в 2021 році, представили свої творчі звіти. Практичним психологом Таран І.Г. були надані рекомендації щодо протидії булінгу в класних колективах..

/Files/images/pedrada/pedrada_2021/06.png/Files/images/pedrada/pedrada_2021/05.png/Files/images/pedrada/pedrada_2021/04.png/Files/images/pedrada/pedrada_2021/03.png/Files/images/pedrada/pedrada_2021/02.png/Files/images/pedrada/pedrada_2021/01.jpg

Чергове засідання методичного об'єднання вчителів початкових класів НВК

13 січня 2021року відбулося чергове засідання методичного об'єднання вчителів початкових класів НВК, де було проведено аналіз роботи педагогів за І семестр, підведено підсумки навчальних досягнень учнів. Виходячи із потреб сучасності, учителі обговорили актуальне питання «Як зробити дистанційне навчання справді ефективним», оскільки освітяни повинні не тільки вміти використовувати онлайн – ресурси, а й грамотно планувати свою роботу, домовлятися про спільні правила й ретельно оцінювати власні потреби та можливості. Наприкінці засідання вчителі поділилися своїми методичними наробками.

/Files/images/metodichna_robota/rk2021/schen/08.png/Files/images/metodichna_robota/rk2021/schen/07.png

Робота методичного об’єднання

В останні дні навчання відбулося чергове засідання кафедри суспільно-гуманітарних дисциплін НВК за темою «Інноваційні педагогічні технології в сучасному навчанні», під час якого педагогами було розглянуто зміни в ЗНО з української мови та літератури 2021, обговорено результати Всеукраїнських учнівських олімпіад з української мови та літератури, Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. П. Яцика, конкурсу ім. Т.Г. Шевченка. Наприкінці засідання вчителі поділились методичними родзинками для досягнення високих результатів у роботі з учнями.

/Files/images/metodichna_robota/rk2021/schen/05.jpg/Files/images/metodichna_robota/rk2021/schen/04.jpg/Files/images/metodichna_robota/rk2021/schen/06.jpg/Files/images/metodichna_robota/rk2021/schen/03.jpg

Засідання методичного об’єднання вчителів математики та інформатики

Наприкінці І семестру відбулося засідання методичного об’єднання вчителів математики та інформатики, де було проведено аналіз роботи МО за І семестр, підведено підсумки ІІ етапу олімпіад, учнівських конкурсів. Учителі також обговорювали питання впровадження в практику STEM-технологій, використання елементів розвивального навчання, формування мотивації навчальної діяльності на уроках математики та інформатики.

/Files/images/metodichna_robota/rk2021/schen/02.jpg/Files/images/metodichna_robota/rk2021/schen/01.jpg

Семінар-практикум для вчителів початкової ланки

26.02.2020 року на базі Добропільського навчально-виховного комплексу «Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 4 з поглибленим вивченням окремих предметів-дошкільний навчальний заклад» Добропільської міської ради Донецької області проходив семінар-практикум «Організація роботи у 2 класах науково-педагогічного проекту «Інтелект України», в якому взяли участь учителі початкових класів Мирноградського НВК Гобиш Наталія Іванівна та Зінов’єва Марина Петрівна. Педагоги ЗЗСО Донеччини поділилися досвідом роботи в проектних класах. Учитель 1-А класу НВК Гобиш Н.І. провела майстер-клас, продемонструвавши колегам особливості викладання інтегрованого курсу «Українська мова» в межах проекту «Інтелект України». Наприкінці заходу педагоги отримали сертифікати.

/Files/images/metodichna_robota/lyutiy/02.jpg/Files/images/metodichna_robota/lyutiy/03.jpg/Files/images/metodichna_robota/lyutiy/04.jpg
/Files/images/metodichna_robota/lyutiy/01.jpg

ЗАСІДАННЯ ТВОРЧОЇ ГРУПИ ВЧИТЕЛІВ

31 січня 2020 року в НВК відбулося планове засідання міської творчої групи вчителів природничого циклу. Керівник - Коваленко Н.І., учитель хімії НВК, та Зайдулліна Л.З., учитель фізики, провели майстер-клас для вчителів міста за темою «Використання мультимедійної дошки на уроках природничого циклу як одна з вимог сучасного освітнього процесу», який мав на меті познайомити педагогів з основами та принципами роботи мультимедійного комплексу, програмного забезпечення SMART Notebook, основними способами використання інтерактивної дошки на уроках, , підвищити компетенцію викладачів у максимально ефективному використанні нових інформаційних, комунікаційних та інтерактивних технологій, стимулювати активну пізнавальну діяльність слухачів.

/Files/images/metodichna_robota/schen_20/04.jpg/Files/images/metodichna_robota/schen_20/03.jpg/Files/images/metodichna_robota/schen_20/01.jpg/Files/images/metodichna_robota/schen_20/02.jpg

Обласний семінар-практикум для вчителів англійської мови

10 червня 2019 року заступник директора з навчально-виховної роботи Штагер Катерина Миколаївна та вчитель англійської мови Гречишкіна Марина Михайлівна взяли участь в обласному семінарі-практикумі від Авторизованого центра Кембриджських екзаменів UA029 «Поліглот» з теми «Сучасні підходи до викладання англійської мови». Спікерами заходу були: Оксана Козуб – директор мовного центру та Юлія Горбенко – керівник екзаменаційного центру. На семінарі учасники мали змогу ознайомитися з новими навчальними посібниками для нової української програми, умовами отримання міжнародних сертифікатів для учнів та вчителів, взяли участь у воркшопі «Мотиваційні поради та прийоми». Гарним настроєм, врученням сертифікатів та розіграшом призів закінчилася ця зустріч.

/Files/images/mjnarodn_proekti/01.jpg/Files/images/metodichna_robota/02.jpg/Files/images/metodichna_robota/3.jpg/Files/images/metodichna_robota/3.jpg

Учительські будні

Кафедра вчителів початкових класів НВК – творчий колектив, який спрямовує свою діяльність на вдосконалення та систематичне впровадження інноваційних форм у навчально-виховний процес. 30.10. 2018р. на засіданні кафедри вчителі проаналізували роботу за І чверть та поділилися своїми наробками з колегами.

/Files/images/metodichna_robota/1.jpg/Files/images/metodichna_robota/2.jpg

Відкрите засідання кафедри вчителів математики та інформатики

14 березня 2018 року було проведено відкрите засідання МО кафедри вчителів математики та інформатики НВК Мирноградської міської ради за темою «Іноваційні технології на уроках математики та інформатики», де обговорювалися такі питання:

1. Інноваційні аспекти профільного навчання.

2. Інтерактивні технології: кооперативна форма організації діяльності учнів на уроках математики та інформатики.

3. Узагальнення та систематизація навчального матеріалу з метою підготовки учнів 11-их класів до ЗНО та 9-их класів ДПА за допомогою інтерактивних методів навчання.

/Files/images/metodichna_robota/IMG_20180314_140329101.jpg/Files/images/metodichna_robota/IMG_20180314_140405445.jpg/Files/images/metodichna_robota/IMG_20180314_140506826.jpg/Files/images/metodichna_robota/IMG_20180314_140641443.jpg

Робота методичної кафедри

1 березня 2018 року в Мирноградському НВК відбулося засідання методичної кафедри вчителів суспільно-гуманітарних дисциплін, де було заслухано творчий звіт Грузинової М.О., учителя зарубіжної літератури, яка проходить атестацію в 2017-2018 навчальному році. Керівник методичної кафедри Дробязко Ю.В. ознайомила присутніх з онлайновим сервісом LearningApps.org, який дозволяє створювати інтерактивні вправи. Юлія Володимирівна зазначила, що він є конструктором для розробки різноманітних завдань у будь-яких предметних галузях, його можна використовувати як на уроках, так і в позаурочний час, і для малечі, і для старшокласників.

/Files/images/metodichna_robota/P80301-130358.jpg /Files/images/metodichna_robota/P80301-130856.jpg

/Files/images/metodichna_robota/P80301-131035.jpg/Files/images/metodichna_robota/P80301-130302.jpg

Засідання шкільного методичного об’єднання вчителів суспільно-природничих дисциплін.

27 лютого 2018 р. відбулось відкрите засідання шкільного методичного об’єднання вчителів суспільно-природничих дисциплін.

На засіданні були присутні всі вчителі шкільного методичного об’єднання.

Засідання було присвячено обміну досвідом з питань використання інноваційних технологій на уроках суспільно-природничого циклу.

Переходова О.І., керівник кафедри, виступила з інформацією про роль інноваційних технологій в освіті та їх впровадження у навчально-виховний процес.

Вона підкреслила, що вчителі ШМО успішно в своїй навчально-виховній діяльності використовують інноваційні технології.

Найбільш результативними серед них є :

-- технології інтерактивного навчання

-- інформаційні технологій

-- проектні технології

-- ігрові та інтегровані технології навчання

Вчителі, які атестуються, ознайомили присутніх з досвідом роботи з використання інноваційних технологій на своїх уроках.

Лійка А.В. , учитель біології, розповів про свій досвід з приводу використання інноваційних технологій на уроках біології та при роботі з обдарованими дітьми.

На своїх уроках вчитель активно застосовує інтерактивні методи навчання -- обговорення, дискусії, роздуми, які дають учням можливість обмінюватися ідеями, враженнями, активізують розумову діяльність, навчають умінню висловлювати власні ідеї та думки, а також почути міркування однокласників, це елементи кооперативного навчання-робота в парах, ротаційні трійки, карусель, “Один-удвох-усі разом”..

Працюючи з обдарованими дітьми вчитель використовує лабораторні дослідження, інформаційні технологій , проектні технології. Багато уваги він приділяє роботі з обдарованими дітьми по лінії МАН.

Зайдулліна Л.З.., вчитель фізики , розповіла про свій досвід роботи з інноваційними технологіями на уроках фізики .

Л.З. Зайдулліна поділилась досвідом використання різноманітних інноваційних форм і методів організації роботи, що враховують суб’єктивний досвід учнів на уроках фізики. У своєму виступі вона підкреслила, що одним із дійових стимулів залучення учнів до навчання є усвідомлення ними практичної значимості знань. Вчитель наголосила, що у навчальному процесі необхідно більш широко застосовувати практично орієнтовані завдання, за допомогою яких учні зможуть продемонструвати здатність використовувати фізичні знання в повсякденній практичній діяльності, при поясненні явищ буденного життя і життєдіяльності людини.

Зайдулліна Л.З постійно використовує інформаційні технології навчання , які дозволяють підвищити інтерес учнів до вивчення предметів природничого циклу, активізувати їх пізнавальну діяльність, сприяють формуванню наукового світогляду.

/Files/images/metodichna_robota/Заседание кафедры - Средство просмотра фотографий Windows 2018-02-27 23.23.03.png

Кiлькiсть переглядiв: 974