• Науково-педагогічний проект "Інтелект України"

НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНИЙ ПРОЄКТ "ІНТЕЛЕКТ УКРАЇНИ"

У 2017-2018 навчальному році навчально-виховний комплекс «загальноосвітня школа І ступеня – гімназія» Мирноградської міської ради Донецької області долучився до всеукраїнського науково-педагогічного проєкту «Інтелект України», метою якого є впровадження в національний освітній простір системи навчання та виховання здібних і обдарованих дітей відповідно до основних положень Концепції «Нова українська школа». Тоді було здійснено набір 25 учнів до 1-го класу, а нині вже три класи нашого закладу ( 1-А, 2-А, 3-А) працюють за цим проєктом. У 2020-2021 навчальному році долучитися до нього виявили бажання батьки 50 майбутніх школярів, що становитиме два класи.

Учителі початкових класів з великим ентузіазмом працюють у науково-педагогічному проєкті «Інтелект України». Головним девізом наших проєктних класів є «Не кажи не вмію, а кажи навчусь». Саме ці слова педагоги повторюють дітям кожного уроку, адже школярі мають вірити у власні сили. Крім високого інтелектуального розвитку, у цих учнів уже сформовані кращі людські цінності: милосердя, взаємодопомога, почуття власної гідності, патріотизму та любові до Батьківщини.

Сутність проєкту полягає не в насиченні дитини поглибленими знаннями, а в набутті нею необхідних навичок роботи з інформацією, аналізу, гнучкого творчого мислення, самоконтролю та самооцінки, швидких реакцій, раціональної організації навчальної праці, а також розвитку пізнавальних процесів: сприйняття, пам'яті, мислення, уяви й уваги; розвитку якостей особистості школяра — цілеспрямованості, працелюбності, організованості, охайності, наполегливості, волі тощо.

Успішність та розвиток учнів, які навчаються за цим проєктом, здивує будь-кого. Діти не тільки читають, пишуть, а й відповідають на уроках поширеними, складними реченнями, з легкістю показують на карті України сусідні держави, розповідають про материки, океани та космос. А математичні знання викликають захоплення, адже алгебраїчний і геометричний матеріал презентується на пропедевтичному рівні. Діти із задоволенням працюють на уроках, протягом освітнього процесу створюють власні висловлювання, творчо працюють із матеріалом, вчаться практично застосовувати набуті знання, робити висновки.

Отже, проєкт «Інтелект України» покликаний сформувати інтелектуально розвинуту особистість, яка вміє думати та діяти.

Протягом чотирьох днів у м. Дніпрі 22 педагогічні працівники Донецької області пройшли навчання з проблеми «Нова українська школа: реалізація компетентнісного підходу в початковій та середній школі» (за науково-педагогічним проектом «Інтелект України»). До складу делегації від Мирнограда ввійшла учитель НВК Зерниченко Т.В.

Тренінги, практикуми, семінарські заняття, залік-квест дозволили педагогам оволодіти навичками роботи в системі науково-педагогічного проекту «Інтелект України». На церемонії отримання сертифікатів делегація Донецької області презентувала наступні рядки:

Ми - вчителі великої країни,

Щасливі, перспективні та завжди молоді,

Від нас залежить майбутнє України,

Ми впевнено йдемо туди.

Крокуємо з надією вперед,

З любов’ю, посмішкою, вірою в душі.

А допомагає в цьому - ''Інтелект'',

Бо в нього віримо - ми всі.

/Files/images/ntelekt/зер2.jpg/Files/images/ntelekt/зер.jpg/Files/images/ntelekt/IMG_20170622_100427.jpg

Всеукраїнський батьківський форум «Педагогіка партнерства»

Заступник директора НВК Тарасова І.І. та мати майбутнього першокласника Дейч Н.В. взяли участь у Всеукраїнському батьківському форумі «Педагогіка партнерства» учасників науково- педагогічного проекту «Інтелект України», який відбувся 12 квітня 2017р. в місті Києві.

Науково-практичний семінар «Шляхи модернізації системи освіти в науково-педагогічному проекті «Інтелект України»

21-22 лютого 2017 року учитель початкових класів Зерниченко Т.В. стала учасником науково-практичного семінару «Шляхи модернізації системи освіти в науково-педагогічному проекті «Інтелект України» на базі Київського НВК «Спеціалізована школа І-ІІ ступенів з поглибленим вивченням природничих наук - ліцей № 293». Ознайомилася з теоретико-методологічним, методичними та організаційними засадами модернізації системами початкової освіти в науково-педагогічному проекті, про які розповіли науковці Інституту модернізації змісту освіти МОН України Кириленко С.В., Кіян О.І.